2021-08-18 23:03:00

Głogovia Głogów Małopolski górą w starciu z Sokołem Kamień

(fot. PPN - Paweł Kubicz)
Głogovia Głogów Małopolski zrehabilitowała się za porażkę z Igloopolem Dębica. Podopieczni Adama Wałczyka pokonali u siebie Sokoła Kamień.

Mecz od początku był wyrównany, choć z czasem to Głogovia Głogów Małopolski przejęłą inicjatywę na murawie. Sokół Kamień także miał swoje okazje, ale brakowało skuteczności. Konkretniejsi w pierwszej odsłonie byli jednak podopieczni Adama Wałczyka, którzy rzutem na taśmę przed przerwą objęli prowadzenie, a bramkę zdobył Mateusz Załucki, który idealnie odnalazł się w "szesnastce".

Podrażniony Sokół po zmianie stron ani myślał się godzić z porażką i w drugiej połowie szukał okazji do wyrównania. Miejscowi jednak dobrze prezentowali się w defensywie i skutecznie odpierali ataki beniaminka. "Żółto-czarni" nie wykorzystali także przy stanie 1-0 rzutu karnego, a z jedenastu metrów pomylił się Michał Mistrzyk.

Sokół dwoił się i troił, jednak konkretniejszy był zespół z Głogowa Małopolskiego, który w 70. minucie podwyższył na 2-0, a z rzutu wolnego trafił Bartłomiej Buczek. Podopieczni Marka Kusiaka w końcówce spotkania próbowali jeszcze zaskoczyć Głogovię i zdobyć chociaż bramkę kontaktową. Ta jednak nie dała sobie wbić gola i po meczu cieszyła się z kompletu punktów.

1-0 Mateusz Załucki (45)
2-0 Bartłomiej Buczek (70)