2021-08-19 09:39:00

Piast Tuczempy liderem 4 ligi podkarpackiej. Pokonali Igloopol Dębica

Piast Tuczempy sprawił kolejną niespodziankę w sezonie 2021/22. Tym razem podopieczni Marka Strawy pokonali na własnym obiekcie faworyzowany Igloopol Dębica 2-1. Tym samym "Piastunki" zostały liderem 4 ligi podkarpackiej.

Piast Tuczempy objął prowadzenie w starciu z Igloopolem Dębica w 36. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę przedłużył Hubert Wiącek, a ta spadła pod nogi Mateusza Buczkowskiego. Jednobramkowym prowdzeniem zakończyła się pierwsza część gry.

Na drugą bramkę kibice zgromadzeni w ilości dwustu osób musieli czekać aż do ostateniego kwadransa gry. W 77. minucie Buczkowski dośrodkował do Wiącka, a ten drugi czubkiem buta wpakował piłkę do siatki.

Ekipę "Morsów" stać było na bramkę honorową. W piątej minucie doliczonego czasu gry Kamil Rokita po indywidualnej akcji minął kilku rywali i zdobył gola strzelając tuż przy słupku. Po tym meczu Piast Tuczempy wspólnie z Polonią Przemyśl został liderem tabeli 4 ligi podkarpackiej.

1-0 Mateusz Buczkowski (36)
2-0 Hubert Wiącek (77)
2-1 Kamil Rokita (90+5)