2016-05-15 20:54:37

Stal Mielec pokonała ROW Rybnik i wraca do 1 ligi. Awans po 19. latach!

Piłkarze Stali Mielec wracają do I ligi po 19 latach przerwy!
Stal Mielec wygrała z ROW-em Rybnik w meczu 31. kolejki drugiej ligi i już teraz zapewniła sobie awans. Mielczanie wracają do 1. ligi po 19 latach!

Podopieczni Janusza Białka do upragnionego celu potrzebowali dziś zaledwie jednego punktu. Właśnie ten jeden punkt dałby im pewne miejsce w pierwszej trójce, która bezpośrednio awansuje do 1. ligi.

Stal Mielec jednak nie kalkulowała i zgarnęła komplet "oczek" pokonując ROW Rybnik 3-0. Pierwszego gola zdobył w samej końcówce pierwszej połowy Bartosz Nowak, który trafił do siatki z rzutu wolnego.

Podwyższył  59. minucie Szymon Sobczak, który wykorzystał dogranie Mateusza Cholewiaka i z bliska pokonał Daniela Kajzera. Kilka minut później ponownie na listę strzelców wpisał się  Szymek Sobczak ustalając wynik pojedynku na 3-0.

Na trzy kolejki przed końcem jesteśmy już pewni - Podkarpacie wreszcie będzie miało reprezentanta na pierwszoligowym poziomie. Stal Mielec wraca do 1. ligi po 19 latach przerwy. Gratulacje!

Już chyba możemy to napisać. FKS Stal Mielec w I lidze!!!!