2014-07-20 14:07:18

Puchar Polski: "Stalówka" po dogrywce pokonała KS Polkowice

Aż 120 minut potrzebowali piłkarze Stali Stalowa Wola na wyeliminowanie z rundy przedwstępnej Pucharu Polskie czwartoligowego KS Polkowice. Ostatecznie goście wygrali 2-3.

Stal źle zaczęła mecz. W 25.minucie Tomasz Wietecha faulował w polu karnym wychodzącego sam na sam napastnika goście. Arbiter wyrzucił "Balona" z boiska dyktując do tego rzut karny który na gola zamienił Mariusz Szuszkiewicz.

Stalowowolanie wyrównali w drugiej części meczu dzięki trafieniu Tomasza Płonki, lecz kolejnego gola zdobyli dopiero w dogrywce. Dokładnie w 93.minucie Mateusz Argasiński wykorzystał rzut karny i Stal prowadziła 2-1.

Niespełna kwadrans później było 3-1 dla gości po golu Mateusza Kantora. Piłkarze KS-u zmiejszyli jeszcze rozmiary porażki, gdy na 2-3 trafił Krzysztof Drzyzga.

Przyjezdnym udało się dowieźć wygraną do końca, dzięki czemu w kolejnej fazie Pucharu Polski (26 lipca) zagrają na wyjeździe z pogromcą Stali Mielec Spartą Jazgarzew.

1-0 Szuszkiewicz (27-karny)
1-1 Płonka (68)
1-2 Agasiński (93-karny)
1-3 Kantor (107)
2-3 Drzazga (112)

KS Polkowice: Primel - Stępień (95. Rytkowski), Kasiński, Sworacki, Karpiński - Fryzowicz (85. Zawadzki), Jurak (76. Surożyński), Wacławczyk, Drzazga, Bancewicz (109. Kochman) - Szuszkiewicz.

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Bartkiewicz, Czarny, Wrona (52. Argasiński), Mistrzyk (27. Wołoszyn) - Kantor, Michałek, Kachniarz (80. Żmuda), Giel, Kowalski - Płonka.

Sędziował: Tomasz Białek (Drezdenko). Żółte kartki: Szuszkiewicz, Stępień, Bancewicz, Zawadzki - Kowalski. Czerwona kartka: Tomasz Wietecha (25, za faul w polu karnym).

źródło: polskieligi.net / lajfy.com