2014-05-11 12:35:14

Derby w Tarnobrzegu dla "Stalówki"

Stal Stalowa Wola pokonała Siarką Tarnobrzeg na jej terenie w meczu derbowym.

Spotkanie rozpoczęło się dość niefortunnie dla gospodarzy. Już w 4. minucie piłki ręką we własnym polu karnym dotknął jeden z piłkarzy Siarki Tarnobrzeg, a sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny na gola zamienił Damian Łanucha i "Stalówka" była na prowadzeniu.

W 25. minucie  świetną okazję na wyrównanie miał Marcin Truszkowski, który uderzał głową z pięciu metrów, ale na miejscu był Tomasz Wietecha.

Pomimo przewagi gospodarzy kolejnego gola zdobyli piłkarze Stali Stalowa Wola. W 27. minucie po jednym z rzutów rożnych celnym uderzeniem głową popisał się Przemysław Żmuda i zrobiło się 2-0 dla gości. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W 54. minucie kontaktowego dola dla "Siarkowców" zdobył Marcin Figiel, który najlepiej znalazł się w zamieszaniu podbramkowym.

Później okazje m.in. Marcin Truszkowski i Tomasz Persona, ale do wyrównania nie udało się doprowadzić. W derbach zwyciężyli gracze Stali.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartką (za drugą żółtą) ukarany został Mateusz Argasiński i goście kończyli ten pojedynek w dziedziątkę.

0-1 Łanucha (5-karny)
0-2 Żmuda (27)
1-2 Figiel)

Siarka Tarnobrzeg: Pogorzelec - Nadolski, Baran, Makowski, Persona - Popiela (32. Kowalski), Koczon, Figiel - Buras (30. Wróbel), Sulkowski (83. Ciećko) - Truszkowski

Stal Stalowa Wola: Wietecha - Mistrzyk, Czarny, Sacha (79. Kantor), Żmuda (72. Bogacz) - Łanucha, Mikołajczak (89. Płonka), Argasiński, Kachniarz, Reiman - Bartkiewicz

Sędziował: Piotr Wasielewski (Kalisz). Żółte kartki: Kowalski, Persona - Mistrzyk, Bartkiewicz, Czarny, Sacha, Łanucha, Płonka. Czerwona kartka: Argasiński (90+3, druga żółta). Widzów: 3500
źródło: polskieligi.net / własne (emi)