2014-04-19 23:04:56

Karpaty Krosno idą za ciosem. Chełmianka pokonana

Piłkarze Karpat Krosno wygrali kolejny mecz. Tym razem przy ulicy Legionów pokonali Chełmiankę 2-0.

Goście rozpoczęli mecz ze wzmocnionym, pięcioosobowym blokiem defensywnym który skutecznie radził sobie przez pierwszy kwadrans gry. Wówczas po akcji Kamila Walaszczyka i dośrodkowaniu Damiana Honkisza piłka wylądowała ostatecznie na głowie Alberta Telesza który skierował ją do pustej bramki Chełmianki.

W 23. minucie goście mogli wyrównać, lecz Piotr Hajduk najpierw odbił strzał z dystansu Mateusza Olszaka a następnie dobitkę Piotra Wójcika.

Goście przejęli inicjatywę kontrolując przebieg gry. Karpaciarze zdołali zagrozić bramce przyjezdnych dopiero w 33. minucie, lecz na tyle skutecznie że zdobyli drugiego gola. Marek Fundakowski zablokował wybicie obrońcy. Do piłki dopadł Bartłomiej Buczek i przelobował wychodzącego z bramki Mateusza Krawczaka.

W ostatnich minutach pierwszej części gry krośnianie groźniej zaatakowali bramkę Chełmianki, lecz zabrakło im precyzji. Szczęścia próbował też Walaszczyk, który strzałem z 45 metrów chciał zaskoczyć Krawczaka.

Po przerwie krośnianie oddali pole ekipie z lubelszczyzny.Po rzucie rożnym w doskonałej sytuacji znalazł się Michał Kobiałka, jednak z pierwszej piłki uderzył wysoko nad bramką Hajduka.

W 70. minucie Mateusz Olszak osłabił swój zespół. Pomocnik z Chełma faulował bez piłki Kamila Walaszczyka, za co otrzymał czerwoną kartkę.

Grający w "10" goście nie byli już tak groźni. Karpaty mogły pokusić się o zdobycie trzeciego gola, lecz dobrze spisywał się Krawczak który bronił strzały Fundakowskiego i Kaszy.

Dla podopiecznych Szymona Szydełki była to piąta wygrana na sześć ostatnich meczów. Biało-niebiescy w rundzie wiosennej nie ponieśli jeszcze porażki, a punty stracili jedynie remisując z Orlętami Radzyń Podlaski.

KARPATY KROSNO - CHEŁMIANKA CHEŁM 2-0 (2-0)
1-0 Telesz (14)
2-0 Buczek (33)

Karpaty Krosno: Hajduk - Chmielowski, Zych, Kapuściński, Telesz, Madeja, Popielarz, Walaszczyk (80. Stanisz), Honkisz, Fundakowski (85. Kasperkowicz), Buczek (88. Buczek)

Chełmianka Chełm: Krawczak - Bodziak, Grzywna, Borys (75. Fiedeń), Tywoniuk, Młynarski, Kobiałka, Fornal (60. Wróbel), Olszak, Wójcik, Rusiecki

Żółte kartki: Kapuściński, Telesz - Tywoniuk. Czerwona kartka: Olszak (70, za faul bez piłki)

źródło: polskieligi.net