2014-04-12 22:52:07

Karpaty - Resovia 2-1. Krośnianie wciąż bez porażki wiosną

Najciekawiej zapowiadający się pojedynek 22. kolejki 3 ligi lubelsko-podkarpackiej nie zawiódł. Po świetnym meczu Karpaty Krosno pokonały Resovię 2-1.

Łukasz Zych otworzył wynik mecz już w 7 minucie. Do siatki trafił głową po doskonałej wrzutce Kamila Walaszczyka z rzutu rożnego.

Ta bramka ukształtowała obraz spotkania. Resovia częściej utrzymywała się przy piłce i atakowała, a Karpaty mogły grać z kontry.

W 40. minucie jedna z takich kontr zakończyła się bramką na 2-0. Dobra dwójkowa akcja Bartłomieja Buczka z Markiem Fundakowskim została sfinalizowana strzałem z 7 metrów przez tego pierwszego.

Chwilę wcześniej groźnie na bramkę gospodarzy strzelał Mateusza  Świechowski, ale na posterunku był Piotr Hajduk.

W miarę upływu czasu przewaga Resovii w polu była coraz wyraźniejsza. Wreszcie w 75. minucie na lewym skrzydle ładną akcją popisał się Michał Ogrodnik. Zawodnik "Pasiaków" minął Zycha i wyłożył piłkę Piotrowi Krawczykowi, który musiał tylko dostawić nogę by skierować piłkę do pustej bramki.

Do końca spotkania Resovia walczyła o choćby jeden punkt, jednak bardzo mądrze grała obrona Karpat. W 87. min Dawid Kasza mógł jeszcze podwyższyć jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam uderzając zbyt silno obok słupka.

1-0 Zych (7)
2-0 Buczek (40)
2-1 Krawczyk (75)

Karpaty Krosno: Hajduk - Kapuściński, Zych, Honkisz (82. Jęczkowski), Telesz, Wierdak, Popielarz (68. Stanisz), Madeja (87. Kasza), Walaszczyk, Buczek, Fundakowski (85. Kasperkowicz)

Resovia Rzeszów: Pietryka - Fedan, Sękowski, Nikanowycz, Makorin (86. Szkolnik), Dziedzic (62. Pyrdek), Kaliniec (79. Bereś), Ogrodnik, Świechowski, Rop (46. Domoń), Krawczyk

Sędziowali:  Tomasz Mroczek oraz Jacek Węgrzyn i Sebastian Krzak (Mielec). Żółte kartki: Walaszczyk i Nikanowycz. Widzow: ok. 2000

źródło: własne / polskieligi.net / karpatykrosno.net