2024-05-06 18:37:17

Błękitni Ropczyce rozbili Legion Pilzno

Hubert Siepierski (w biało-niebieskim stroju) był bohaterem starcia z Legionem Pilzno (fot. Błękitni Ropczyce/facebook)

Drużyna z Ropczyc wygrała z Legionem Pilzno w meczu 27. kolejki 4 ligi Podkarpackiej

Błękitni Ropczyce mają bardzo ciężką sytuację w tabeli i będzie piekielnie ciężko im się utrzymać. Tym razem jednak sprawili miłą niespodziankę rozbijając Legion, aż 6-2.

Do przerwy gospodarze pewnie prowadzili

Gospodarze objęli prowadzenie już w 15. minucie. Na strzał z linii pola karnego zdecydował się Mateusz Bieniek i pokonał Stachnika, który nie popisał się przy tej próbie.

Goście odpowiedzieli cztery minuty później. Gola z rzutu wolnego zdobył Piotr Syguła. Przy tej próbie nie popisał się golkiper miejscowych.

Na prowadzenie swoją drużynę wyprowadził kapitan Błękitnych Hubert Siepierski, który popisał się ładną indywidualną akcją i strzałem po krótkim słupku zdobył gola. Ponownie nie popisał się Aleksander Stachnik. Goście odpowiedzieli strzałem Marcina Tubka po rzucie rożnym, ale na posterunku był Wojnowski.

Gospodarze przed przerwą strzelili jeszcze jedną bramkę, gdy jedenastkę pewnie egzekwował Hubert Siepierski.

Gospodarze dobili rywala w drugiej połowie

Pięć minut po przerwie hat-tricka skompletował Siepierski, który wykończył akcję swojej drużyny. W 55. minucie było już 5-1 dla Błękitnych. Swoją drugą bramkę strzelił Mateusz Bieniek.

Siedem minut później drugiego gola dla Legionu zdobył Piotr Syguła, który odnalazł się w sytuacji po obronionym przez golkipera Ropczyczan rzucie karnym wykonywanym przez Tomasza Baryczę.

Pilźnian dobił Hubert Siepierski, który wykończył ładną akcję swojej drużyny. Tym samym strzelając czwartego gola w tym spotkaniu.

Goście szukali jeszcze bramki. W 84. minucie Kacper Nytko trafił w słupek.

1-0 Mateusz Bieniek (15)
1-1 Piotr Syguła (19)
2-1 Hubert Siepierski (38)
3-1 Hubert Siepierski (45)
4-1 Hubert Siepierski (50)
5-1 Mateusz Bieniek (55)
5-2 Piotr Syguła (65)
6-2 Hubert Siepierski (70)

Błękitni Ropczyce: Wojnowski – Podczaszy, Pociask, Orzech (87. Kukla), Siepierski (C) (77. Darłak), Bieniek, Piwowar (65. Wywrót), Ogrodnik, Nędza (70. Zawiślak), Mazur, Maćkowiak

Legion Pilzno: Stachnik – Czyż (51. Chmura), Mazur (57. Nawała), Tubek, Nawała, Nytko – Czyjt (51. Manzo), Pęcak (57. Jasiak), Buras, Kędzior – Syguła, Barycza (C)