2024-04-20 19:04:30

Błękitni Ropczyce pokonali rezerwy Resovii. Trzy rzuty karne i hat-trick Siepierskiego

Rezerwy Resovii przegrały z Błękitnymi Ropczyce (fot. P. Golonka/ Resovia)
Błękitni Ropczyce pokonali rezerwy Resovii 4-1. Hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Hubert Siepierski.

W kontekście dalszej walki o utrzymanie dla obu ekip było to bardzo ważne spotkanie. W ostatniej kolejce Błękitni przegrali z Sokołem Kolbuszowa Dolna, natomiast "Pasiaki" podzieliły się punktami z Polonią Przemyśl.

Początek dzisiejszego spotkania znakomicie ułożył się dla miejscowych, którzy po pierwszej połowie prowadzili już 3-1. W 17. minucie kapitalnym uderzeniem wynik spotkania otworzył Kacper Wyrót, a chwilę później dwukrotnie rzuty karne wykorzystał Hubert Siepierski. Odpowiedź Resovii pojawiła się jeszcze przed przerwą, kiedy piłka po rykoszecie wpadła do bramki strzeżonej przez Wojnowskiego.

Po zmianie stron Błękitni dołożyli jeszcze jedną bramkę, a na listę strzelców ponownie wpisał się Hubert Siepierski. Zawodnik gospodarzy znów skutecznie egzekwował jedenastkę i w 74. minucie skompletował hat-tricka. Miejscowi nie wypuścili prowadzenia do ostatniego gwizdka i zainkasowali bardzo ważny komplet punktów.

1-0 Kacper Wywrót (17)
2-0 Hubert Siepierski (23-rzut karny)
3-0 Hubert Siepierski (36-rzut karny)
3-1 Kacper Szymkiewicz (42)
4-1 Hubert Siepierski (70-rzut karny)

Resovia II: Dziurgot – Szpojnarowicz, Modrzejewski, Lisowicz (83. Bobowski), Ostrowski (83. Suwała), Pirnach, Szymkiewicz (86. Kotecki), Bielenda, Karcz (46. Drelicharz), Stępak (46. Zięba), Marciniec.