2024-04-20 18:58:18

Wisłoka Dębica po 23 latach wygrała u siebie z Unią Tarnów

Wisłoka zdobyła komplet punktów (fot. Daria Misiaszek/Wisłoka Dębica)
Wisłoka Dębica odniosła dziś historyczne zwycięstwo. Po 23 latach wygrała u siebie z Unią Tarnów

Bardzo ciekawe widowisko szykowało nam się dzisiaj w Dębicy, gdzie tamtejsza Wisłoka ugościła Unię Tarnów. Pierwsze dziesięć minut przebiegło na korzyść Wisłoki, która w tym czasie wykonała aż trzy rzuty rożne. W 12.minucie na strzał z głowy zdecydował sie Zawiślak po dosrodkowaniu Cabały, ale uderzył prosto w bramkarza. Około 20.minuty nad stadionem zawisła chmura i zerwała się duża ulewa, co przeszkadzało w rozegraniu meczu.

Unia Tarnów otworzyła wynik po około dwóch kwadransach

W 27.minucie Unia Tarnów doczekała się bramki, którą strzelił Sojda. Arbiter dopatrzył sie jednak pozycji spalonej i nie uznał tego trafienia. Chwilę później ponownie atakowała Wisłoka, Łanucha dogrywał na piąty metr,  ale Bogacz oddał bardzo niepewny strzał.

Na kilka minut przed przerwą kapitalną interwencją popisał sie Hamulewicz, po próbie Graszy głową. Następnie nad bramką próbował jeszcze Bała. Na chwilę przed końcem pierwszej połowy doszło do sytuacji,w  której ucierpiał Wardzała. Długo leżał na boisku, a zawodiny Unii domagali sie rzutu karnego.

Początek drugiej połowy to "cios za cios"

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na prowadzenie wyszła ekipa gości. Jakub Gut ustrzelił gola, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym, a następnie wyszedł na "sam na sam" i pewnie pokonał bramkarza mocnym strzałem pod poprzeczkę. Rzut z autu miała chwile później Wisłoka- w pole karne piłkę wrzucił Łanucha, a tam Michał Bogacz wyskoczył najwyżej i strzałem głową pokonał barmkarza Unii, wyrównując rezultat.

W 69.minucie dwa celnie strzały oddała Wisłoka- w wykonaniu Łanuchy i Tyla, ale z dużym trudem obronił je Hamulewicz w bramce Tarnowa.  Wszelkie starania się opłaciły, gdyż dębiczanie za sprawą Tomasza Bały wyszli na prowadzenie. Dostał idealne podanie od Bartosza Graszy i strzałem głową pokonał golkipera.

Wisłoka od 23 lat nie wygrała spotkania z Unią Tarnów u siebie, ostatni raz na własnym stadionie zwyciężyła w 2001 roku. W 85.minucie uraz zgłosił  Łanucha i zdecydował sie na opuszczenie boiska.

0-1 Jakub Gut (49)
1-1 Michał Bogacz (51)
2-1 Tomasz Bała (75)

Wisłoka: Kramarz, Grasza, Tyl, Czernysz, Bała, Łanucha (85. Iwanicki), Cabała, Zawiślak (90+2. Smoleń), Bednarz (46. Kulon), Żmuda (67. Siedlecki), Bogacz.
Unia: Hamulewicz, Adamski, Bator, Sojda (81. Rojkowicz), Baran, Soprych, Mida (64. Biś), Wardzała (81. Surma), Gut, Hyla, Piotrowski (90. Popiela).

3 liga gr. IV - wyniki meczów 26. kolejki:

Brawo Wisłoka po tylu latach wygrywamy z Unią Tarnów. Bardzo ważne punkty oby tak dalej z Śieniawą . Długo czejskiśmy na zwycięstwo w Dębicy na parkowej 1. Oby teraz poszło nam lepiej w kolejnych spotkania, brawo chłopaki brawo drużyna !!

Jarek 2024-04-20 20:49:47

Jarek C można zginać nogi w kolanach

Kibic UT 2024-04-20 21:19:32

No szkoda ale młoda drużyna Jaskółek nie dała rady gramy ładna piłkę byle się utrzymać.

Magda 2024-04-20 21:21:20

Ten Grasza to ma dziewczynę? :0

KSWfan 2024-04-20 21:49:07

Panowie piłkarze dzięki za walkę i zaangażowanie do samego końca, no w końcu
3 punkty zostały na parkowej, proszę o powtórkę za tydzień z Sieniawą.

Anonim 2024-04-20 21:49:24

Bardzo dobry mecz, Jarek dobry

Piter73 2024-04-20 23:19:29

Zasłużone zwycięstwo Wisłoki, wywalczone, wybiegane, wyszarpane ,wreszcie po 23latach udało się pokonać u siebie Unię, choć młoda drużyna gości zaprezentowała się naprawdę niezłe grając dobry, szybki techniczny futbol, ładny dla oka. Wisłoka przy korzystnych innych wynikach zrobiła dziś duży krok w kierunku utrzymania w lidze, powtórzcie to za tydzień z Sieniawa a będzie już naprawdę blisko celu. Brawo Wisłoka!

Zawisza Czarny 2024-04-21 03:15:12

Witam,A ja napiszę tak zespół Unii Tarnów bardzo solidna drużyna, nie ma przelewek młodzi zawodnicy potrafią kopnąć w piłkę.Jednak to drużyna Wisłoki zwyciężyła w tym boju.Szala zwycięstwa po pierwszej połowie była otwarta.Fani Wisłoki w sposób nie samowity dopingowali swój klub.Frekwencja dopisała pogoda nie.

Tak tak 2024-04-21 09:04:08

Brawo drużyna, brawo prezesi brawo zarząd, brawo kibice,brawo Radek,ziarno zamianę kiełkuje,brawo biechu-robisz świetna robotę dziękuję .za rok widzę wisloke w 2 lidze przy pięknym stadionem. Pozdrawiam serdecznie biechu oby tak dalej a osiągniemy sukces

fan Wisłoki 2024-04-21 09:59:56

Więc tak, wynik sprawiedliwy, wreszcie wygrywamy 2-1.Gratulacje! Jak myślicie ,kto pierwszy stracił bramkę?Zawsze to samo, pewna powtarzalność, zahaczająca o masochizm ,czy w tej konkretnej sytuacji nie należy się skonsultować z psychoterapeutą? Musimy coś stracić ,aby później, to mieć? Oczywiście ,śmieszkuję sobie, co do meczu, podzieliłbym ten mecz na trzy tercje, jak w hokeju ,czyli pierwsza połowa, to trzy tercje po 15 minut i druga ,to samo. Pierwsza tercja super, w drugiej tez spoko ,ale w trzeciej coś zgrzyta . Druga połowa i pierwsza tercja ,najgorsza, tracimy gola ,druga tercja ,to już coś ,co by się ciągle oglądało, trzecia to konsekwencja tego wszystkiego co wcześniej. Tak szczerze, to Unia u nas remisując, miała pewne utrzymanie. A ten pierwszy gol ,to kuriozum. Pięciu naszych zawodników w polu karnym i nie potrafimy zatrzymać jednego zawodnika? Chyba nie był to Lionel Messi ?

Fan Wisłoki 2024-04-21 10:01:54

Coś należy napisać o pozytywach. Po pierwsze ,zaangażowanie i ten pressing w pierwszych dwóch tercjach, Unia nie istniała, wiec wynik był dziwny po 30 minutach. Co mi się jeszcze podobało? Stałe fragmenty gry i dośrodkowania, generowały popłoch wśród gości ,Łanucha robił swoje ,pomimo swoich lat. Druga pochwała dla zawodnika -Tomasz Bogacz ,czyżby to taki Matty Cash w Wisłoce? Trzecia rzecz, na którą nikt nie zwraca uwagę ,to trener! Zołotar to jest gość, fajnie poukładał drużynę, widać potencjał, pomimo tak dużych zmian!

~anonim 2024-04-21 10:58:14

Gratulacje dla zarządu I dyrektora klubu za nakłonienie do wspierania Wisłoki kilku sponsorów w tym firmę Siarkopol z Tarnobrzega

Dziewczynka z zapałkami 2024-04-21 15:51:29

Urbanowicz czy Kolbusz ? Jak to widzicie?

~anonim 2024-04-21 15:55:52

Jprdl, same peany pochwalne! Boski zarząd, biski trener. A do utrzymania jeszcze jak stąd tam! Oby głow nie ostudził wpie...ol od ostatniego Sokoła. I ta druga liga na pięknym stadionie. Śmiech ;D W Dębicy poza bujającymi w obłokach nikt nie chce awansu Wisłoki, a trybuna wygląda na podobną do tej rowerowni pod płotem. Dramat, kto przyjął taki projekt? Będzie pośmiewisko :D

Dobre 2024-04-21 16:53:39

Dobre pytanie kto przyjął ten projekt trybuny?

~anonim 2024-04-21 17:15:43

frajerzyno poniżej, gdzie byłes jak nasi kibice znów chcieli wejsc na wasz mecz. wypierd fermenciarzu do kanału na zatorbiu

~anonim 2024-04-21 17:39:30

140 w młynie chyba 40 w tym połowa żaboli żałosny klubik z wsiowymi kibolami jak na wsi poziom tych drugich łajz z tarnobyla tylko Igloopol

~anonim 2024-04-21 17:40:50

Dobrze ze te przystanku rodem z prlu dla hamowozów co nazywacie boksem dla piłkarzy sa pikne. Nie jestem zachwycony nową trybuną ale zobaczymy jak powstanie. Wtedy ocenimy. Tak czy owak podobna tyle że 30% mniejsza jest w Białej Podlaskiej i całkiem całkiem wygląda

~anonim 2024-04-21 17:42:52

Jeszcze te teksty że za rok druga liga k*****a z czym do ludzi buraki z wywłoki zejdźcie na ziemię bidoki bez pieniędzy stadionu i kibiców

~anonim 2024-04-21 20:10:53

słuchaj torbo, niemal przez cały mecz padał wiekszy lub mniejszy deszcza co za tym idzie młyn raz miał tyle a raz tyle. pochwal sie lepiej jaka widownia była na meczu z wisłokiem bo tam 25 nawet nie było widzów nie wspominajac o pucharze w środe.

Fan Wisłoki 2024-04-21 20:33:16

Stadion będzie piękny i w dzień inauguracji , czyli o 19:08 odpalimy ,ale wcześniej...? Mi się marzy ,aby zrobić taką jedną wielką imprezę- promocję. Zaprosić na otwarcie wszystkie zgody, czyli Górnik ,Siarka ,Row Rybnik itd. Koniecznie musi to być latem (temperatura) a cała impreza ma się przenieść po meczu do Stodoły ,tanie piwko i kiełbaski:)) Wcześniej Mateusz Borek, mecz seniorów, mecz gwiazd, może Podolski i inni ? jakieś imprezy towarzyszące, jednym słowem święto. Oczywiście na pierwszym meczu musi być frekwencja ,kobiety za darmo ,bilety wejściówki w marketach rozdawane przez piłkarzy ,nawet niech władze Dębicy przyjdą .Tak sobie marze ,no zobaczymy...