2024-04-13 19:13:00

Sokół Kamień wygrał na wyjeździe z Lechią Sędziszów Młp.

Piłkarze Sokoła Kamień po raz drugi w tym sezonie ograli Lechię (fot. Sokół Kamień/facebook)

Drużyna z Kamienia wygrała z Lechią Sędziszów Młp. w meczu 23. kolejki 4 ligi Podkarpackiej

Zapachniało sensacją w Sędziszowie Małopolskim. Lechia prowadziła 2-0 do przerwy z beniaminkiem z Kamienia, ale ostatecznie musiała obejść się smakiem i została bez punktów.

Do przerwy Lechia sensacyjnie prowadziła

Zaskakujący przebieg gry miała pierwsza część gry. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 4. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne jednego z zawodników Lechii piłkę pechowo do bramki skierował jeden ze środkowych obrońców drużyny z Kamienia.

W 32. minucie Lechia podwoiła prowadzenie. Kamil Wesołowski przedarł się z piłką, ograł Bartłomieja Gnatka i skierował piłkę do bramki bezradnego Macieja Siudaka.

Sokół ruszył do odrabiania strat, ale w pierwszej części gry nie był w stanie strzelić choćby jednego gola.

Comeback Sokoła w drugiej połowie

W szatni gości w przerwie padły mocne męskie słowa. Przyjezdni od początku drugiej części gry rzucili się do zmasowanych ataków. Już pierwsza sytuacja przyniosła im bramkę kontaktową. Po dośrodkowaniu ze skrzydła jednego z zawodników gości piłkę głową do siatki skierował Mateusz Jędryas.

W 60. minucie podopieczni Łukasza Chmury doprowadzili do wyrównania. Po dośrodkowaniu w pole karne znalazł się Kacper Wydra, świetnie przyjął piłkę i niemal wjechał z nią do bramki.

Sześć minut później Sokół dopiął swego. W polu karnym faulowany był Mateusz Jędryas i arbiter spotkania bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Kacper Piechniak, w swoim stylu zmylił bramkarza i pewnie strzelił gola wyprowadzając na prowadzenie swoją drużynę. Goście mieli w tym meczu jeszcze sytuacje na podwyższenie prowadzenia, ale ostatecznie nie zdobyli już kolejnych bramek. Mimo tego dopisali w ligowej tabeli kolejen ważne trzy punkty.

1-0 samobójcza (4)
2-0 Kamil Wesołowski (32)
2-1 Mateusz Jędryas (47)
2-2 Kacper Wydra (60)
2-3 Kacper Piechniak (66) - karny

Lechia Sędziszów Młp.: Ł. Ćwiczak – Al. Czółno, Lesiński, Szewczyk, Początek, Iwański, Zygmunt, Ka. Wesołowski, Tchumburidze, Słoma, Pyrdek

Sokół Kamień: Siudak – Majka, Zbyradowski, Gnatek, Konefał – Podstawek, Stępniowski, Jędryas – Marut, Wydra, Piechniak

Sędziował: Dawid Kielar (Rzeszów)