2024-04-12 10:46:35

Derby Rzeszowa 2024 NA ŻYWO: Resovia vs. Stal Rzeszów [RELACJA LIVE]

Piłkarskie Derby Rzeszowa pomiędzy Resovią a Stalą Rzeszów odbędą się już w piątek 12 kwietnia na Stadionie Miejskim. Zapraszamy na relację na żywo z tego spotkania (fot. Robert Skalski / stalrzeszow.pl / archiwum)
Derby Rzeszowa 2024, czyli piłkarskie starcie Resovii ze Stalą Rzeszów już w piątek 12 kwietnia o godz. 20:30. Zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z tego spotkania.

Przed nami długo wyczekiwane przez kibiców kolejne piłkarskie Derby Rzeszowa. Do starcia Resovii ze Stalą Rzeszów dojdzie na Stadionie Miejskim "Stal", ale gospodarzem poiedynku tym razem będzie Resovia.

Kto będzie faworytem tego pojedynku? W zdecydowanie lepszej formie wydaje się być ostatnio Stal Rzeszów, która kontynuuje passę trzech kolejnych wygranych. Zespół Marka Zuba kryzys z początku rundy ma już dawno za sobą i w derbowym starciu będzie celował w komplet punktów.

Resovia ostatnio gra dużo słabiej - "Pasiaki" przegrały dwa ostatnie mecze spadając do strefy spadkowej.

Podopieczni Rafała Ulatowskiego przegrali aż cztery z ostatnich pięciu meczów, ale jak wiemy każde derby rządzą się własnymi prawami, więc dzisiejszego wieczoru to wszystko nie będzie miało znaczenia.

Derby Rzeszowa na żywo: Resovia vs. Stal [RELACJA LIVE]

Wszystkich, którzy nie będą mogli być osobiście na Stadionie Miejskim w Rzeszowie zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo z Derbów Rzeszowa. Znajdziecie ją poniżej.

Będziemy informować Was na bieżąco o tym, co dzieje się na stadionie. Tutaj znajdziecie składy obydwu drużyn, wszelkie informacje meczowe, takie jak żółte i czerwone kartki, przebieg spotkania i informacje o tym, kto zdobył gole.

Początek meczu o godz. 20:30. Relację LIVE rozpoczniemy już w derbowy poranek.

------------------------------------

20:30 Resovia - Stal Rzeszów 0-2 (0-1)

0-1 Andreja Prokić (23)
0-2 Patryk Warczak (52)

Resovia: Gliwa - Mikulec, Wasiluk, Ibe-Torti, Łyszczarz, Adamski (73. Górski), Bąk (61. Tomal), Osyra (41. Eizenchart), Muratović, Bukhal, Ciepiela (61. Urynowicz).

Stal Rzeszów: Wrąbel - Warczak, Góra, Kościelny, Oleksy, Simcak - Łyczko (67. Danielewicz), Łysiak (67. Kłos), Thill, Bukowski, Prokić (86. Salamon) - Diaz (73. Hrosu).

Sędziuje: Leszek Lewandowski (Gliwice).

Żółte kartki: Ciepiela, Bąk, Jaroch, Muratovic, Urynowicz - Bukowski.

Zasłużone zwycięstwo Stali, która była po protu lepsza. Podopieczni Marka Zuba stworzyli więcej groźnych okazji na gola, a dwie z nich potrafili wykorzystać. Dziś to oni mogą cieszyć się z wygranej.

KONIEC MECZU! 92. DERBY RZESZOWA DLA STALI RZESZÓW!

90+5' Zakotłowało się w polu karnym Stali, ale wybijają biało-niebiescy.

90+4' Rzut wolny dla Stali na połowie Resovii. Thill w pole karne, a tam jest Szymon Salamon, który znalazł się sam na sam, ale uderzył z pierwszej piłki i niecelnie.

90+3 Znowu Rafał Mikulec z prawej strony na głowę Ibe-Tortiego. Nigeryjczyk powinien trafić do siatki, ale uderzył nad bramką. Ależ było blisko!

90+2' Mikulec z prawej strony zagrał na głowę Górskiego, a ten głową tuż nad bramką. Ale i tak spalony...

90+1' Pięć minut doliczył arbiter do II połowy.

90' Za chwilę dowiemy się ile potrwa jeszcze to spotkanie.

90' Eizenchart! Centrostrzał w poprzeczkę!

89' Resovia nie ma pomysłu na wykończenie akcji.

86' Zmiana w Stali. Prokić przekazuje opaskę kapitańską Danielewiczowi i schodzi z boiska. Zmienia go Szymon Salamon.

85' Od dłuższej chwili przy piłce Stal, ale wciąż wybijają Resoviacy.

84' Thill z rzutu wolnego. Wrzutka i rzut rożny dla Stali.

83' Urynowicz przerwał kontrę Stali i został ukarany żółtą kartką.

82' Urynowicz do Ibe-Tortiego, ten wystawił piłkę jednemu z kolegów. Uderzenie wysoko nad bramką. Od bramki Wrąbel.

80' Spięcie Prokicia z Wasilukiem w środku boiska. Arbiter upomniał obydwu zawodników. Następnym razem będą kartki.

78' Po ziemi derzał Górski, ale lekko i niecelnie.

76' Muratovic ukarany żółtą kartką.

75' Żółta kartka dla jednego z rezerwowych Resovii za komentowanie decyzji sędziego. To Gracjan Jaroch.

75' Rzut wolny dla Resovii ok. 40 metrów od bramki Stali. Łyszczarz dośrodkowuje w pole karne. Zamieszanie pod bramką, ale łapie Wrąbel.

73' Kolejna zmiana w Stali. Hrosu za Diaza, który też lekko utyka. I od razu zmiana w Resovii - schodzi Adamski, a za niego Górski.

72' Adamski, kapitan Resovii, trzyma się za udo i opuszcza boisko. Za chwilę zapewne czeka nas zmiana.

72' Od ponad minuty przerwa w grze. Leży zarówno Jesus Diaz, jak i Radek Adamski.

70' Diaz miał dużo miejsca, zatańczył przed polem karnym Resovii, ale zamiast podawać do Prokicia, który był na wolnej pozycji - wycofał piłkę do jednego z kolegów, który uderzył niecelnie. Uderzał Simcak.

69' Łyszczarz próbował uderzać z narożnika pola karnego. Po nodze Simcaka i na rzut rożny, ale tuż nad poprzeczką. Po rzucie rożnym główkował Mikulec, ale niecelnie.

67' Danielewicz i Kłos wchodzą, Łysiak i Łyczko schodzą. Zaminy w Stali.

67' Fani Resovii odpalili race. Pół trybuny świeci się na czerowno.

66' Kolejny raz Mikulec. Zdecydowanie najbardziej aktywny zawodnik gospodarzy. Jego uderzenie odbiło się od pleców jednego z obońców Stali i wyszło na rzut rożne. Mogło być groźnie, bo piłka zmierzała w światło bramki.

65' Gramy dalej. Prawą stronę Łyczko, ale piłkę zabiera mu Ibe-Torti.

64' Przerwa w grze, bo kibice zadymili część boiska.

63' Znowu Mikulec. Pociągnął prawą stroną i zakończył akcję płaską wrzutką, którą w ostatniej chwili przerwał Wrąbel.

61' Dwie zmiany w Resovii. Urynowicz za Ciepielę, Tomal za Bąka.

61' Mikulec z narożnika pola karnego, ale zbyt lekko żeby zaskoczyć Wrąbla. Pewnie łapie golkiper Stali.

59' Próbuje Resovia, ale obrona Stali dzisiaj bardzo szczelna. Mikulec traci piołkę i próba kontry zakończona faulem w środku boiska.

57' Bukowski ukarany żółtą kartką.

56' Próba kontry Resovii. Prawą stroną Muratovic, ale wybija Bukowski.

55' Nie wychodzi ten mecz podopiecznym Rafała Ulatowskiego. Resovia nie gra źle, nie popełnia poważnych błędów, ale niespecjalnie ma pomysł jak przedrzeć się pod bramkę Stali. Jak już im się uda - brakuje wykończenia. Natomiast Stal jest zabójczo skuteczna i prowadzi już 2-0.

Wrzutka w pole karne i niefortunna interwencja Radka Adamskiego, który prawie wpakował piłkę do własnej bramki. Z trudem broni Gliwa, ale do piłki dopada Patryk Warczak. Uderza precyzyjnie, po ziemi, pomiędzy nogami Gliwy i jest 2-0.

52' GOOOOL! 2-0!

52' Rzut rożny dla Stali Rzeszów.

51' Kolejny raz faulował Radosław Bąk. To już chyba jego 5 albo 6 przewinienie w tym meczu. Ukarany żółtą kartką.

50' Przy piłce Resovia. Z lewej strony wrzucać próbuje Eizenchart, ale wybijają "Stalowcy". Po chwili próbował uderzać Łyszczarz, ale zablokowany.

49' Ciepiela ukaran żółtą kartką.

49' Rafał Mikulec środkiem przed polem karnym probował zagrywać do jednego z kolegów, ale niecelnie.

48' Głośny doping fanów Resovii, ale ich drużyna ciągle przegrywa 0-1.

46' POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY. Zaczęła Resovia.

godz: 21:37:

Piłkarze Resovii już na murawie. Czekamy na zawodników Stali.

PRZERWA. Jak na razie Stal Rzeszów prowadzi z Resovią 1-0. Biało-niebiescy prowadzą zasłużenie. Wracamy za 15 minut.

45+2' Stal ciągle szuka okazji. Bukowski wpadł w pole karne próbując przyjąć piłkę. Zderzył się z jednym z obrońców i upadł na murawę. Faulu nie ma. Gramy dalej.

45+1' Dwie minuty doliczone do podstawowego czasu gry.

45' Świetna wrzutka Eizencharta, ale piłki nie sięgnął Łyszczarza. Zabrakło bardzo niewiele, a wszystko działo się metr przed bramką Stali.

43' Uderzenie głową Prokicia, ale pewnie broni Gliwa.

43' Warczak próbouje wrzucać z prawej strony i wywalczył rzut rożny.

41' Osyra niestety schodzi z boiska z kontuzją.Wchodzi Eizenchart.

39' Zawodnik "Pasiaków" chwilowo poza murawą. Miejmy nadzieję, że to nic poważnego i za chwilę wróci na boisko.

38' Przerwa w grze. Na murawie leży Kamil Osyra.

37' Radek Bąk do Ibe-Tortiego, ale ten uderza bardzo wysoko nad bramką.

35' Mikulec wpadł w pole karne prawą stroną, ale obrońcy Stali wybijają piłkę.

34' Rzut rożny zakończony uderzeniem Bukowskiego. Niecelnie. W odpowiedzi uderzenie Ibe-Tortiego, ale również niecelne.

32' Ładne uderzenie Prokicia. Piłka minimalnie minęła słupek bramki Resovii.

32' Łyszczarz z dystansu! Piłka odbiła się jeszcze od murawy zanim złapał ją Wrąbel. Dobra interwencja.

30' Przy piłce Stal. Jesus Diaz dostał piłkę przed polem karnym i podał na lewo do jednego z kolegów, ale zbyt mocno. Od bramki Gliwa.

28' Bukowski wrzuca z prawej strony. Akcje zamykał Prokić, który uderzył na bramkę Gliwy. Pewnie broni golkiper Resovii.

28' Leży na murawie Jesus Diaz. Przerwa w grze.

27' Piłka znowu pod bramką Resovii. Stal Rzeszów szuka okazji na podwyższenie.

26' Resovia w trudnej sytuacji. Musi odrabiać straty. Ibe-Torti lewą stroną. Wrzutka w pole karne... ale nie ma tam nikogo.

Thill wrzucił z lewej strony, głową uderzał Andreja Prokić po rękach Gliwy. Do piłki dobiegł Łyczko i ją dobił, ale sędzia uznał, że już wcześniej przekroczyła linię bramki. 1-0 dla Stali.

23' GOOOOOL! Stal Rzeszów!

22' Muratovic fauluje w ataku. Od bramki Stal.

22' Głośny doping kibiców obydwu drużyn. Na boisku jednak póki co bez większych emocji.

20' Resovia dłużej utrzymuje się przy piłce, ale póki co z ich ataków niewiele wynika. W pierwszych minutach nieco lepiej prezentuje się mimo wszystko Stal.

19' Mikulec wywalczył rzut rożny. Szansa dla Resovii. Łyszczarz wrzucił w pole karne i mogło być groźnie, ale skiksował jeden z graczy gospodarzy. Pewnie łapie Wrąbel.

18' Resovia próbuje budować akcję od środka boiska. Lewą stroną Ibe-Torti, ale wybija Warczak.

16' Z prawej strony wrzuca Simcak. Mocna wrzutka dociera do głowy jednego z graczy Stali. Piłka odbija się od poprzeczki!

15' Simcak wrzucił piłkę w pole karne szukając Szymona Łyczko, ale na miejscu obrońcy Resovii.

14' Faulowany Jesus Diaz w środku boiska. Piłka dla Stali.

13' Oleksy aktywny z przodu. Kolejna akcja Stali, ale pewnie Gliwa.

11' Resovia szuka okazji lewą stroną, ale obrońcy Stali skutecznie im przeszkadzają.

10' Ależ mogło być groźnie! Z lewej strony uderzać na raty próbowali gracze Stali. Dwukrotnie blokowali obrońcy, później złapał Gliwa. Uderzał bodajże Paweł Oleksy.

9' Faulowany Łyczko z prawej strony pola karnego Resovii. Faulował Ibe-Torti. Szansa na wrzutkę w pole karne.

9' Posiadanie piłki według STATSCORE jak na razie 54 do 46 na korzyść Resovii, choć w ostatnich minutach bardziej aktywna Stal.

7' Kontra Resovii i próba Łyszczarza z dystansu jednak bardzo lekko, po ziemi i jeszcze po rykoszecie. Piłkę z ziemi zgarnia Wrąbel.

6' Akcja lewą stroną boiska Stali i uderzenie Milana Simcaka nad bramką! Mogło być groźnie, ale strzał niecelny.

5' Póki co bez zagrożenia pod żadną z bramek. Obydwie drużyny grają bardzo zachowawczo.

3' Pierwsze minuty to głównie walka w środku boiska. Próba Resovii zakończona wrzutką na raty z prawej strony. Pierszy rzut rożny dla "Pasiaków".

2' Akcja Resovii lewą stroną boiska. Adamski próbował wrzucać w pole karne, ale bardzo niecelnie. Od bramki rozpocznie Wrąbel.

1' Próba akcji gości prawą stroną boiska. Wybija Resovia.

1' Rozpoczęli piłkarze Stali Rzeszów.

1' POCZĄTEK SPOTKANIA!

godz: 20:28:

Piłkarze obydwu drużyn wychodzą na murawę. Za chwilę początek 92. Derbów Rzeszowa. Czekają nas spore emocje.

godz. 20:25:

Piłkarze obydu drużyn już po rozgrzewce. Czekamy aż ponownie wyjdą na murawę.

godz. 20:23:

Początek meczu już za kilka minut. Trybuny już prawie zapełnione. Na trybunie wschodniej fani Resovii, a po drugiej stronie kibice Stali Rzeszów - dziś w roli gości.

godz: 20:16:

godz: 20:04:

Składy obydwu zespołów wraz z zawodnikami rezerwowymi prezentują się tak:

godz: 19:56:

Wyjściowa jedenastka Resovii: Gliwa - Mikulec, Wasiluk, Ibe-Torti, Łyszczarz, Adamski, Bąk, Osyra, Muratovic, Bukhal, Ciepiela.

godz: 19:53:

Wyjściowa jedenastka Stali Rzeszów: Jakub Wrąbel - Patryk Warczak, Łukasz Góra, Kamil Kościelny, Paweł Oleksy, Milan Simcak - Szymon Łyczko, Karol Łysiak, Sebastien Thill, Adrian Bukowski, Andreja Prokić - Jesus Diaz

godz. 19:51:

Do meczu nieco ponad pół godziny. Znamy już składy obydwu drużyn.

godz. 16:26:

Zobaczcie garść najważniejszych informacji przed dzisiejszym spotkaniem. Bramy stadionu otwarte będą już od godz. 18:30.

godz. 16:07:

Do rozpoczęcia 92. Derbów Rzeszowa pozostało nieco ponad 4 godziny. Przypomnijmy, jak prezentuje się bilans bezpośrednich starć obu drużyn. W dotychczasowych pojedynkach Stal Rzeszów zwyciężyła 34 razy, 21 meczów zakończyło się remisem, a Resovia odnotowała 36 wygranych. Bilans bramkowy przemawia na korzyść "biało-niebieskich" (121-107).

godz. 15:39:

Do meczu coraz bliżej, w Rzeszowie piękna pogoda, a tymczasem Resovia, gospodarz 92. Derbów Rzeszowa, poinformowała własnie, że wejściówki na mecz posiada już 6150 kibiców. Bilety będzie można dostać jeszcze w kasach Stadionu Miejskiego - od godz. 18. Cały czas trwa też sprzedaż online za pośrednictwem strony https://bilety.cwks-resovia.pl/

godz. 12:10:

Jest też studio przedmeczowe Stali Rzeszów. Jednym z gości legenda klubu Paweł Kloc. Sprawdźcie poniżej.

godz. 11:27:

Zobaczcie również, co przed meczem derbowym powiedział Marek Zub, trener Stali Rzeszów.

godz. 11:25:

Bilety na mecz dostępne są jeszcze dla fanów Resovii. W godzinach 10:00 - 15:00 mżne je kupić w oficjalnym sklepie kibica na stadionie Resovii. Od godz. 18:00 będą też dostępne w kasach Stadionu Miejskiego.

godz. 11:09:

Znana jest już także obsada sędziowska 92. Derbów Rzeszowa. Spotkanie poprowadzi pan Leszek Lewandowski z Gliwic, a na liniach asystować mu będą Sławomir Kowalewski i Damian Rokosz. Sędzią technicznym będzie Rafał Rokosz, a sędziami VAR będą Łukasz Szczech i Jakub Winkler (AVAR).

godz. 11:05:

Stal Rzeszów poinformowała jeszcze wczoraj, że wszystkie bilety na Derby Rzeszowa dla kibiców Stali zostały wyprzedane. Oznacza to, że fanów Stali będzie na tym meczu ok. 3 tys. Kibice biało-niebieskich mają zasiąść na trybunie zachodniej - będą w tym spotkaniu pełnić rolę gości.

godz. 11:01:

- Jestem tu tyle lat, że jest to dla mnie najważniejsze spotkanie w sezonie. Muszę jednak podejść do tego ze spokojną głową. Wiemy, że nasze ostatnie dwa spotkania ze Stalą nie były po naszej myśli i chcemy to jak najszybciej zmienić - mówił przed Derbami Rzeszowa Radosław Adamski.

Zobaczcie całą wypowiedź kapitana Resovii, który wraz z trenere Rafałem Ulatowskim odpowiedział na pytania dziennikarzy.

godz. 10:51:

Witamy na stronie relacji na żywo z Derbów Rzeszowa. Tutaj będziemy relacjonować Wam wszelkie informacje meczowe i okołomeczowe pojedynku Fortuna 1. Ligi pomiędzy Resovią a Stalą Rzeszów.