2024-04-07 19:59:14

Stal Rzeszów poszła za ciosem i pokonała Znicz Pruszków. Trzecia wygrana z rzędu

Adrian Bukowski (na zdjęciu) zdobył kolejną bramkę dla Stali Rzeszów (fot. Robert Skalski / stalrzeszow.pl / archiwum)
Piłkarze Stali Rzeszów wygrali ze Zniczem Pruszków 2-0 w meczu 26. kolejki Fortuna 1. Ligi. Dla biało-niebieskich to już trzecia wygrana z rzędu.

Po fatalnym początku wiosny podopieczni Marka Zuba wreszcie złapali wiatr w żagle i w kolejnym spotkaniu sięgnęli po komplet punktów.

Dwie asysty Sebastiena Thilla

W starciu ze Zniczem Pruszków rzeszowianie byli faworytem i od pierwszych minut ruszyli do ataków. Na pierszego gola fani Stali Rzeszów czekać musieli do 37. minuty. Sebastien Thill w piękny sposóļ zagrał "piętką" do Jesusa Diaza, a Kolumbijczyk uderzając z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce.

Jeszcze przed przerwą gola na 2-0 dla Stali zdobył Adrian Bukowski, a kolejną asystę zaliczył Sebastastien Thill, który prostopadłym podaniem w pole karne wyłożył piłkę koledze.

Po zmianie stron rzeszowianie spokojnie kontrolowali przebieg gry. Ciekawiej było doro w ostatnich 20 minutach pojedynku.

Jakub Wrąbel obronił rzut karny

W 72. minucie w polu karnym faulowany był jeden z graczy Znicza Pruszków, a arbiter wskazał na jedenasty metr.

Egzkutorem rzutu karnego był Mateusz Grudziński, ale jego intencje wyczuł Jakub Wrąbel i zdołał obronić.

Rzeszowianie dowieźli wygraną do końca i zaksięgowali kolejny trzy punkty, które pozwolą choć troch odskoczyć od strefy spadkowej.

1-0 Jesus Diaz (37)
2-0 Adrian Bukowski (43)

Stal Rzeszów: Jakub Wrąbel - Patryk Warczak, Łukasz Góra (34. Krystian Wachowiak), Kamil Kościelny,  Paweł Oleksy - Szymon Łyczko (76. Arsen Hrosu), Karol Łysiak, Sebastien Thill, Adrian Bukowski (82. Krzysztof Danielewicz), Andreja Prokić - Jesus Diaz (82. Szymon Salamon).

Znicz Pruszków: Miłosz Mleczko - Marcel Krajewski (74. Jakub Wójcicki), Dmytro Juchymowycz, Wojciech Błyszko (46. Filip Kendzia), Mateusz Grudziński, Paweł Moskwik (61. Krystian Tabara) - Krystian Pomorski, Jurij Tkaczuk (46. Wiktor Nowak), Radosław Majewski (61. Kaito Imai), Shuma Nagamatsu - Daniel Stanclik.

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).
Żółte kartki: Díaz, Wachowiak, Bukowski - Krajewski, Nowak.

Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 2-0 [WYPOWIEDZI PO MECZU]