2024-04-06 20:04:13

Siarka Tarnobrzeg pokonała Chełmiankę Chełm po emocjonującym spotkaniu

Siarka Tarnobrzeg wygrała 5-3 u siebie z Chełmianką Chełm w meczu 24. kolejki 3. ligi gr. IV!

Kapitalne widowisko w Tarnobrzegu zafundowali w sobotni wieczór kibicom zawodnicy Siarki oraz Chełmianki!

Już w 3. minucie goście objęli prowadzenie za sprawą trafienia Igora Wosia. Niespełna dziesięć minut później z rzutu karnego wyrównał Kamil Orlik

Gospodarze przejęli inicjatywę i coraz mocniej zagrażali w dalszej części pierwszej połowy bramce rywali. W 38. minucie ich liczne akcje ofensywne przyniosły wymierny efekt w postaci zdobytej bramki. Szczęśliwym strzelcem okazał się Dawid Lisowski.

Na początku drugiej połowy prowadzenie swojej drużyny na 3-1 podwyższył Kosei Iwao. Po tym trafieniu podopieczni Dariusza Kantora jakby osiedli na laurach - niespełna trzy minuty później bowiem niefortunnie interweniował bramkarz Siarki, a goście zdobyli dzięki temu bramkę kontaktową.

W 69. minucie był już remis - a strzelcem bramki został Krystian Mroczek.

Po dokonaniu kilku roszad Siarka nareszcie zaczęła ponownie zagrażać bramce rywali, co przyniosło skutek w trafieniach najpierw Koseia Iwao, a następnie Kamila Orlika z odpowiednio 81. i 83. minuty.

Bramki te zapewniły gospodarzom zwycięstwo, które pozwoliło im utrzymać drugą pozycję w ligowej tabeli.

0-1 Igor Woś (3.)
1-1 Kamil Orlik (kar. 13.)
2-1 Dawid Lisowski (38)
3-1 Kosei Iwao (53.)
3-2 Andrii Artym (sam. 57.)
3-3 Krystian Mroczek (69.)
4-3 Kosei Iwao (81)
5-3 Kamil Orlik (83.)

Siarka Tarnobrzeg: Artym - Misztal, Woś, Szymocha, Sulkowski, Jodłowski, Kaliniec, Lisowski, Feret, Orlik, Iwao
Chełmianka Chełm: Grzywaczewski - Nowak, Stępień, Mroczek, Kobiałka, Korbecki, Złomańczuk, Wiatrak, Bednara, Płocki, Karbownik