2024-04-06 17:20:14

Podhale Nowy Targ pewnie pokonało KS Wiązownica

KS Wiązownica przegrał z Podhalem Nowy Targ (fot. Podhale Nowy Targ)
Piłkarze z Wiązownicy przegrali z Podhalem Nowy Targ 0-3. Dla gospodarzy były to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie przed własną publicznością.

Zespół Waldemara Warchoła po ostatniej porażce z Wieczystą Kraków tym razem liczył na komplet punktów w starciu z niżej notowanym Podhalem Nowy Targ. Gospodarze, mimo że nie byli faworytem wygrali jednak w bardzo przekonującym stylu.

Serhi Rusjan z dubletem w pierwszej połowie

Początek spotkania idealnie rozpoczął się dla ekipy z Nowego Targu. Już w 9. minucie Serhi Rusjan wypracował sobie pozycję w polu karnym i precyzyjnym uderzeniem w długi róg bramki otworzył wynik spotkania.

W 35. minucie ten sam zawodnik podwyższył na 2-0. Po dograniu Karola Smajdora Serhi Rusjan przymierzył tuż pod poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą Rusjan mógł pokusić się o trzecią bramkę, jednak po jego uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę.

Gospodarze przypieczętowali zwycięstwo dwie minuty przed końcem

Druga część spotkania również mogła znakomicie rozpocząć się dla gospodarzy, bowiem piłkę do siatki skierował Bartłomiej Purcha. Początkowo arbiter nie dopatrzył się spalonego, jednak po konsultacji z sędzią głównym bramka nie została uznana.

Goście z Wiązownicy próbowali odrobić straty, jednak nie mieli zbyt wielu argumentów, aby zagrozić bramce gospodarzy. W 88. minucie to podopieczni Tomasza Kuźmy przypieczętowali zwycięstwo. Kamil Ogorzały wrzucił piłkę w pole karne, tam znakomicie odnalazł się Moustafa Hamed, najpierw trafił w słupek, a przy dobitce już się nie pomylił i spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0 dla miejscowych.

1-0 Serhi Rusjan (9)
2-0 Serhi Rusjan (35)
3-0 Moustafa Hamed (88)

Podhale Nowy Targ: Styrczula – Kozarzewski, Mirosznik, Jakubowski – Ogorzały, Tymosiak, Zielonka, Smajdor (74 Rubiś) – Purcha (67 Duda), Rusjan (80 Popiela) – Niedziałkowski (46 Hamed). Trener Kacper Grzesik

KS Wiązownica: Piechota – Cieśla, Tabor (78 Mazur), Kordas, Tonia (87 Buńko) – Serafin, Wójcik (46 Ożóg), Płaneta (67 Meliniszin), Omuru (46 Markiewicz) – Rak, Kasia