2024-03-23 14:20:56

Wieczysta Kraków pokonała Avię Świdnik i jest krok od awansu do 2 ligi

Wieczysta Kraków jedną nogą w 2 lidze! (fot. Chachlowska/ Wieczysta Kraków)
Wieczysta Kraków pokonała Avię Świdnik 2-0 i jest o krok od 2 ligi. Podopieczni Sławomira Peszko mają przed sobą autostradę do awansu.

Awans Wieczystej Kraków do 2 ligi wydaje się być już przesądzony. "Żółto-czarni" po dzisiejszym zwycięstwie mają aż 12 punktów przewagi nad drugą Avią Świdnik.

Gospodarze od początku aktywnie ruszyli do ofensywy. Na bramkę próbowali uderzać Manuel Torres i Michał Fidziukiewicz, jednak początkowo futbolówka nie znalazła drogi do bramki.

W 11. minucie zagroziła również Avia. Po strzale Adriana Paluchowskiego z okolicy 16. metra dobrą interwencją wykazał się Patryk Letkiewicz.

Michał Fidziukiewicz dał miejscowym prowadzenie

Pierwszy cios gospodarze zadali w 19. minucie. Po rzucie wolnym Michał Trąbka trafił w mur, potem strzał Tomasza Swędrowskiego zablokowali obrońcy, a do futbolówki na 5. metrze dopadł Michał Fidziukiewicz i strzałem głową pokonał Tadeusza Grabowskiego.

Na kolejne klarowne sytuacje musieliśmy poczekać do drugiej połowy. W 68. minucie w polu karne padł Manuel Torres i miejscowi domagali się odgwizdania rzutu karnego. Arbiter nie dopatrzył się jednak przewinienia.

Paweł Łysiak dobił Avię Świdnik

Avia coraz bardziej się otwierała w poszukiwaniu wyrównującej bramki. To w doliczonym czasie gry wykorzystali podopieczni Sławomira Peszko i zwycięstwo miejscowych przypieczętował Paweł Łysiak.

1-0 Michał Fidziukiewicz (19)
2-0 Paweł Łysiak (90+6)

Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Faworow, Kasolik, Pazdan, Pietrzak - Torres (85 Danielak), Góralski, Swędrowski (85 Pakulski), Trąbka (59 Łysiak), Kot (66 Krzywiecki) - Fidziukiewicz (59 Jankowski).

Avia Świdnik: Grabowski - Dobrzyński (46 Galara), Kursa, Machała, Rozmus - Zagórski, Popiołek (46 Maj), B. Kafel (76 Szczygieł), Stryjewski (80 Rak), Kalinowski - Paluchowski.