2024-03-16 19:30:34

Stal Stalowa Wola zmierzy się w niedzielę z KKS-em Kalisz

Stal Stalowa Wola podejmie KKS Kalisz (fot. Radosław Kuśmierz)
Stal Stalowa Wola rozegra w niedzielę kolejne spotkanie w ramach eWinner 2.ligi. Tym razem kibice "Stalówki" beda mogli zobaczyć ich w akcji na własnym stadionie. Podopieczni lreneusza Pietrzykowskiego zawalczą o punkty z KKS-em Kalisz.

Ostatnia kolejka przebiegła dla Stali Stalowa Wola w pozytywnych humorach. Ekipa z Podkarpacia wygrała z niewielką nawiązką (1-0) ze Stomilem Olsztyn, a tym samym zrewanżowała się za porażkę w rundzie jesiennej. Jedyna bramka w ostatnim starciu padła łupem Jakuba Banacha w 83. minucie. Taki przebieg zagwarantował 6. miejsce w tabeli z identyczną liczbą punktów co Chojniczanka Chojnice. Bój o ostateczne miejsce dające możliwość baraży o awans trwa.

KKS ostatnio zapisywał na koncie same remisy

KKS Kalisz wydaje się niezwykle trudny rywalem, gdyż aktualnie usadowit się na fotelu wicelidera 2.ligi, tuż za Kotwicą Kołobrzeg. Wiosna kaliszanom idzie całkiem nieźle, ale zdecydowanie najbardziej do gustu przypadły im remisy. Podział punktów nastąpił w dwóch ostatnich kolejkach: w zaległym meczu z GKS-em Jastrzębie oraz rezerwami ŁKS-u tódź. Na niekorzyść podopiecznych Pawła Ozgi gra fakt, iż nie mieli tyle czasu na regenerację po minionym spotkaniu, które odbyło się w środę.

Jesienią to kaliszanie byli górą

W jesiennym meczu na własnym stadionie KKS zwyciężył z drużyną zielono-czarnych z wynikiem 1-0, dzięki bramce Huberta Sobola. Gospodarze choć mieli okazję na podwyższenie prowadzenia, nie udało im się wykorzystać rzutu karnego. Stal natomiast stanęła przed wyzwaniem, jakim była gra już w dziesięciu już od 52. minuty po czerwonej kartce Bartosza Pioterczaka.

Jak będzie tym razem? Czy "Stalówka" znajdzie sposób na wicelidera? Przekonamy się już jutro (17 marca) o 19.30.