2024-03-10 22:15:11

Drużyna Pogoni-Sokoła Lubaczów zgodnie z planem ograła Igloopol Dębica

Piłkarze z Lubaczowa wygrali z Igloopolem Dębica 3-0 (fot. Pogoń-Sokół Lubaczów/facebook)
Niezłe widowisko obejrzeli kibice w niedzielne popołudnie w Lubaczowie. Faworyci nie zawiedli i ograli drużynę z Dębicy 3-0.

W meczu 18. kolejce 4 ligi podkarpackiej Pogoń-Sokół Lubaczów podejmował na własnym terenie Igloopol Dębica. Obie drużyny chciały dobrze wejść w rundę wiosenną. Gospodarze chcieli zachować kontakt z Cosmosem Nowotańcem i SPEC Stalą Łańcut, natomiast dębiczanie chcieli sprawić niespodziankę w starciu z beniaminkiem.

Pogoń-Sokół prowadził po golu do szatni

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze. Podopieczni trenera Wójtowicza mieli duże posiadanie piłki, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Igloopol ograniczał się do kontr i stałych fragmentów. W 21. minucie po dośrodkowaniu Stefanika do strzału głową doszedł Duilio Hanauer Ribas. W odpowiedzi celnie dwukrotnie uderzał Maciej Grabowski. Bramkarza Igloopolu próbował zaskoczyć także Lucas Guedes, ale uderzenie to zostało zablokowane przez obrońców „Morsów”.

Gospodarze dopięli swego tuż przed przerwą. W polu karnym faulowany był Szymon Dziadosz i arbiter spotkania bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Kacper Rop, który uderzył w lewy górny róg bramkarza.

Drużyna z Lubaczowa powiększyła przewagę w drugiej połowie

Przebieg drugiej połowy był bardzo podobny do pierwszej części gry. Gospodarze dalej mieli inicjatywę i chcieli konstruować akcje. Pogoń-Sokół Lubaczów podwoił swoje prowadzenie w 59. minucie. Kamil Matofij dośrodkował w pole karne, gdzie przytomnie odnalazł się Szymon Dziadosz i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.

Cztery minuty później blisko podwyższenia prowadzenia był Kamil Matofij, ale strzałem z pierwszej piłki trafił w poprzeczkę. W 75. minucie blisko kolejnego gola dla drużyny z Lubaczowa był Vladyslav Roslyakov, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Pięć minut później blisko gola dla gości był Aleksander Okoń. Zawodnik Igloopolu minął już bramkarza Pogoni-Sokoła, ale piłkę zmierzającą do bramki wybił kapitan gospodarzy Sebastian Duda.

Gospodarze przypieczętowali zwycięstwo w samej końcówce. Pięknym strzałem w lewe okienko bramki popisał się Dawid Król. Była to z pewnością jedna z ładniejszych bramek w tej kolejce. Gospodarze dopisali do swojego konta trzy punkty, a drużyna Igloopolu swoich pierwszych punktów na wiosnę będzie szukała za tydzień.

1-0 Kacper Rop (45- rzut karny)
2-0 Szymon Dziadosz (59)
3-0 Dawid Król (89)

Pogoń-Sokół Lubaczów: Siryk – Rębisz, Gul, Duda, Lucas Guedes (64. Król) – Matofij (70. Jezierski), Gawle (90. Victor Guedes), Roslyakov, Grabowski, Rop (80. Basznianin) – Dziadosz (70. Lorenc)

Igloopol Dębica: Maciąg – Duilio, Stefanik (K), Marcos Antonio (85. Adamski) – Falarz (78. Jaszcz), Leśniak, Peda, Dziubak, Buda (64. Łoch) – Okoń, Cyganowski (64. Kos)

Sędziował: Konrad Łukiewicz (Rzeszów)