2024-01-31 13:09:00

sparing: Stal Mielec - IFK Varnamo 1-2

Stal Mielec przegrała z IFK Varnamo (fot. Stal Mielec)
 W ostatnim meczu kontrolnym na obozie w Hiszpanii Stal Mielec przegrała ze szwedzkim IFK Varnamo 1-2.

Dobiega końca obóz przygotowawczy w hiszpańskim L'Albir, gdzie Stal Mielec przygotowywała się do rundy wiosennej. Podopieczni Kamila Kieresia we wcześniejszych sparingach pokonali CF Intercity (2-1)  i zremisowali z FC Pollisya Zhytomyr (1-1).

Dziś zawodnicy mieleckiej Stali zmierzyli się z IFK Varnamo, grającym w szwedzkiej Ekstraklasie.

Piłkarze IFK Varnamo zdołali objąć prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie dogranie z prawej strony wykorzystał Kalu i z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce.

Do wyrównania doprowadził Ilya Shkurin w 52. minucie. Napastnik przejął futbolówkę po niedokładnym wyrzucie z autu i z łatwością pokonał golkipera rywali.

W 66. minucie arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Marco Bustos

Z powodu choroby w dzisiejszym meczu zabrakło Marco Ehmanna i Kaia Merilouto. Nie zagrał również Matthew Guillaumier, który nabawił się kontuzji podczas sobotniego sparingu.

Pierwsze ligowe spotkanie podopieczni Kamila Kieresia rozegrają 9 lutego z Puszczą Niepołomice.

Stal Mielec - IFK Varnamo 1-2 (0-1)

0-1 Johnbosco Samuel Kalu (31)
1-1 Ilya Shkurin (52)
1-2 Marco Bustos (66-rzut karny)

Stal Mielec: (I połowa) 1. Mateusz Kochalski - 23. Krystian Getinger, 18. Maksymilian Pingot, 6. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 27. Alvis Jaunzems, 24. Igor Strzałek, 26. Maciej Domański, 25. Kōki Hinokio, 9. Piotr Wlazło, 7. Ilja Szkurin.

(II połowa) 13. Konrad Jałocha - 15. Kamil Pajnowski, 6. Mateusz Matras, 3. Bert Esselink, 21. Łukasz Gerstenstein, 9. Piotr Wlazło (71, 10. Mateusz Stępień), 8. Rafa Santos, 26. Maciej Domański (71, 22. Jakub Rozwadowski), 25. Kōki Hinokio, 14. Krzysztof Wołkowicz, 7. Ilja Szkurin (71, 11. Łukasz Wolsztyński).

IFK Värnamo: 1. Jonathan Rasheed (46, 30. Viktor Andersson) - 5. Victor Larsson, 33. Samuel Kotto, 36. Emin Hasić, 3. Viktor Bergh (66 Albin Lohikangas), 6. Hampus Näsström (66 William Kenndal), 22. Simon Thern (8, 28. Frank Junior Adjei), 15. Carl Johansson (66 Freddy Winsth), 14. Gustav Engvall (66 Albion Ademi), 10. Ajdin Zeljkovic (66, 4. Marco Bustos), 37. Johnbosco Samuel Kalu (85, 17. Fred Bozicevic).

żółte kartki: Hinokio - Hasić.

Kamil Kiereś po meczu z IFK Varnamo: To był bardzo wymagający sparing [WIDEO]

Anes Mravac, trener IFK Varnamo: Stal Mielec to naprawdę dobry zespół