2023-11-25 19:46:46

Stal Mielec sensacyjnie wygrała z Pogonią Szczecin

Piłkarze Stali Mielec wrócą ze Szczecina z 3 punktami (fot. Kamila Bik)
Sensacja w Szczecinie. Stal Mielec wygrała z Pogonią Szczecin 3-2, a klasycznym hat-trickiem popisał się Białorusin Ilja Szkurin.

Przed Stalą Mielec stanęło dziś ciężkie wyzwanie. Ich rywalem była Pogoń Szczecin, która u siebie nie przegrała od ponad dwóch miesięcy. Drużyna z Podkarpacia z kolei na wyjeździe wygrała do tej pory tylko jedno spotkanie.

Świetny początek Stali Mielec

Gospodarze po raz pierwszy bramce Stali zagrozili w 4. minucie spotkania. Vahan Bichakhyan oddał groźny strzał z dystansu, który jednak był minimalnie niecelny. Dwie minuty później prowadzenie w meczu objęła Stal Mielec. Krystian Getinger dośrodkował w pole karne, gdzie fantastycznie odnalazł się Alvis Jaunzems, który efektownie wystawił piłkę Ilji Szkurinowi, a ten pewnym strzałem po ziemi zdobył swojego 6. gola w sezonie.

Pogoń Szczecin odwraca wynik

W odpowiedzi na gola Stali dwukrotnie celnie uderzał Ormianin Bichakhyan, ale z jego strzałami bez problemu poradził sobie Mateusz Kochalski. Reprezentant Armenii dopiął swego w 21. minucie. Świetną indywidualną akcją popisał się reprezentant Polski – Kamil Grosicki, który wkręcił w ziemię Marco Ehmanna, a następnie wystawił piłkę Bichakhyanowi, a ten dopełnił formalności i bez problemu trafił do siatki gości z Mielca.

Sześć minut później było już 2-1 dla gospodarzy. Tym razem niezwykle aktywny w dniu dzisiejszym Vahan Bichakhchyan zaliczył asystę. Ormianin dograł do Efthymiosa Koulourisa, a ten strzałem z około 17-tego metra pokonał zasłoniętego golkipera Stali.

Stal Mielec mogła odpowiedzieć bardzo szybko. Po wybiciu piłki z pola karnego po stałym fragmencie piłkę zebrał Krzysztof Wołkowicz, ale jego strzał tylko ostemplował poprzeczkę Pogoni.

W 35. minucie blisko podwyższenia prowadzenia była Pogoń. Vahan Bichakhchyan wyłożył piłkę Linusowi Wahlqvistowi, ale z jego strzałem pewnie poradził sobie bramkarz Stali Mielec. Chwilę później swojej szansy szukał Kamil Grosicki, ale po raz kolejny na posterunku był Mateusz Kochalski, który tego dnia miał bardzo dużo pracy. Pogoń cały czas atakowała.

Chwilę później blisko kolejnego gola dla gospodarzy był Aleksander Gorgon, który efektownie uderzał piętą. Jego strzał jednak minął bramkę Stali. Do przerwy było 2-1 dla gospodarzy, a mecz oglądało się bardzo dobrze. Było dużo strzałów i sytuacji z jednej i drugiej strony.

Ilja Szkurin doprowadza do wyrównania

Początek drugiej połowy był bardzo podobny do pierwszej części gry. Pogoń Szczecin atakowała, a goście szukali swoich szans w kontrze. Już pierwszy wypad Stali okazał się bezcenny w skutkach. Środkiem boiska przedzierał się Ilja Szkurin, ale jeden z obrońców Pogoni wybił mu piłkę.

Do odbitej piłki dopadł Maciej Domański, który popisał się pięknym prostopadłym podaniem od Białorusina. Napastnik Stali bez problemu minął Valentina Cojocaru i wjechał z piłką do bramki. Chwilę później Piotr Wlazło zmienił kontuzjowanego Marco Ehmanna.

W 71. minucie blisko objęcia prowadzenia byli goście z Mielca. Piłka trafiła do Krzysztofa Wołkowicza, który minął przed polem karnym bramkarza Pogoni, jednak będąc naciskany przez obrońców Pogoni Szczecin oddał niecelny strzał głową. Chwilę później odpowiedziała Pogoń. Leonardo Koutris dośrodkował na głowę swojego rodaka Efthymiosa Koulourisa, jednak jego strzał głową był w sam środek bramki.

Stały fragment gry na wagę 3 punktów

Ilja Szkurin skompletował hat-tricka w 84. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Domańskiego piłkę przedłużył Mateusz Matras, a następnie spadła ona na głowę Białorusina, który dopełnił formalności.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry blisko doprowadzenia do remisu był aktywny Kolouris, jednak jego strzał minimalnie minął prawy słupek Mateusza Kochalskiego. Chwilę później sędzia Jakubik zakończył spotkanie. Przed zawodnikami Stali długa podróż, ale z pewnością do Mielca wyjedzie „wesoły autobus”.

0-1 Ilja Szkurin (6)
1-1 Vahan Bichakhchyan (21)
2-1 Efthymios Koulouris (27)
2-2 Ilja Szkurin (55)
2-3 Ilja Szkurin (84)

Pogoń Szczecin: Cojocaru – Wahlqvist, Zech, Malec, Koutris (80. Leo Borges) – Ulvestad (70. Gamboa), Kurzawa, Bichakhchyan (74. Fornalczyk), Gorgon (80. Zahovic), Grosicki (C) - Koulouris

Stal Mielec: Kochalski – Ehmann (58. Wlazło), Matras, Leandro – Jaunezms, Trąbka, Guillaumier, Getinger (C) – Domański, Wołkowicz (78. Hinokio) – Szkurin.

Sędziował: Krzysztof Jakubik (Siedlce)