2023-11-17 13:30:13

Remis w sparingu PGE FKS Stali Mielec ze Stalą Rzeszów

Stal Mielec i Stal Rzeszów skorzystały z przerwy reprezentacyjnej i rozegrały mecz kontrolny. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, a wynik rozstrzygnął się już w pierwszej połowie tego starcia.

Lepiej w to spotkanie weszli gospodarze i już w 14. minucie objęli prowadzenie. Po akcji prawą stroną boiska, futbolówkę otrzymał Koki Hinokio i pewnym uderzeniem pod poprzeczkę umieścił ją w bramce. Chwilę później w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Adler, ale nie zdążył dojść do prostopadłej piłki i ta wylądowała w rękach bramkrza.

W 17. minucie znów bliżej umieszczenia piłki w siatce byli podopieczni Kamila Kieresia. Potężnie uderzył Ilya Shkurin, a futbolówka minimalnie minęła słupek. Później znów odpowiedzieli piłkarze Marka Zuba. Arsen Hrosu wycofał do Kłosa, a ten z ostrego kąta dwukrotnie próbował uderzać na bramkę, ale został zablokowany.

W 26. minucie strzałem z okolicy 30. metrów próbował zagrozić jeszcze Łukasz Góra, ale z jego strzałem poradzilł sobie golkiper.

Kacper Paśko doprowadził do wyrównania

Pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania Stal Rzeszów wyrównanała rezultat tego meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówkę do siatki skierował Kacper Paśko.

Tuż po zmianie stron na strzał zza pola karnego zdecydował się Koki Hinokio. Czujność w bramce zachował jednak Gerard Bieszczad i sparował to uderzenie na rzut rożny. W 66. minucie kapitalnie zagrał Karol Paśko i wypuścił Prokicia, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Znów górą był jednak Mateusz Dudek.

Później piłkarze Stali Rzeszów nastawili się głównie na kontrataki, które sprawiały gospodarzom spore problemy. W 71. minucie uruchomiony na prawej stronie Cesar Pena dograł do środka, a tam na bramkę uderzał Prokić. Kolejny raz bramkarz nie dał się jednak pokonać, a później okazał się lepszy również w sytuacji sam na sam z Zychem.

Po zakończonym meczu decyzją sztabów obu drużyn została rozegrana jeszcze seria rzutów karnów, w której lepsza okazała się Stal Mielec (5-4).

Stal Mielec - Stal Rzeszów 1-1 (1-1)

1-0 Koki Hinokio (14)
1-1 Kacper Paśko (40)

Stal Mielec: (I połowa) 13. Konrad Jałocha - 18. Piotr Wlazło, 3, Bert Esselink, 7. Łukasz Gerstenstein, 23. Krystian Getinger, 8. Kōki Hinokio, 21. Mateusz Matras, 6. Leândro, 22. Rafa Santos, 17. Ilja Szkurin, 10. Maciej Domański.

(II połowa) 12. Mateusz Dudek - 4. Kamil Pajnowski, 21. Mateusz Matras, 18. Piotr Wlazło, 11. Krzysztof Wołkowicz, 22. Rafa Santos, 19. Michał Trąbka, 37. Mateusz Stępień, 8. Kōki Hinokio, 25. Łukasz Wolsztyński, 14. Przemysław Maj.

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad (60 Jakub Raciniewski) - César Peña, Kacper Paśko, Łukasz Góra, Milan Šimčák - Adrian Bukowski (65 Kamil Bartkowiak), Krzysztof Danielewicz (60 Karol Łysiak), Szymon Kądziołka (65 Illa Postupalśkyj) - Wiktor Kłos (46 Jakub Zych), Adler Da Silva (32 Szymon Salamon, 75 Jesús Díaz), Arsen Hrosu (46 Andreja Prokić).