2023-11-12 15:03:00

Nokaut w Lubinie! Stal Stalowa Wola przegrała z rezerwami Zagłębia

Stal Stalowa Wola nadal na wyjazdach spisuje się blado. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego wysoko przegrali na wyjeździe z rezerwami Zagłębia Lubin.

Od początku spotkania, stroną przeważającą był zespół rezerw Zagłębia Lubin, który prowadzenie objął już w 3. minucie, a piłkę w siatce umieścił Rafał Adamski, który głową pokonał Mikołaja Smyłka. Miejscowi nie zatrzymywali się i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Stal Stalowa Wola próbowała się bronić i nawet nieźle jej to wychodziło.

Z czasem do głosu zaczęła dochodzić także drużyna gości, która starała się konstruować akcje, ale brakowało często skuteczności i dokładności. Stal nie odpuszczała, jednak tego dnia nie miała za dużo szczęścia i w 33. minucie straciła Jakuba Górskiego, który ujrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Sytuacja ta nie podłamała zespołu Stali, który próbował atakować i stwarzać okazje do zdobycia wyrównującego gola. "Stalówka" w doliczonym czasie gry pierwszej połowy, mogła pokusić się o bramkę na 1-1. Na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Jakub Kowalski, jednak futbolówkę odbił Szymon Weirauch.

Druga część spotkania rozpoczęła się fatalnie dla Stali Stalowa Wola, która w 48. minucie straciła bramkę na 2-0, a jej autorem był Rafał Adamski. Niedługo po tej sytuacji, trzeciego gola w tym meczu mógł zdobyć zespół rezerw Zagłębia Lubin, ale uderzenie Daniela Dudzińskiego wybronił Mikołaj Smyłek.

Zagłębie nie odpuszczało i cały czas szukało okazji do podwyższenia prowadzenia. Lubinianie dopięli swego w 58. minucie, a piłkę w siatce umieścił Patryk Kusztal. Miejscowi postanowili pójść za ciosem i dwie minuty później było już 4-0, a na listę strzelców wpisał się Rafał Adamski, który tym samym skompletował hat-tricka.

"Miedziowi" nie zamierzali się zatrzymywać i w kolejnych minutach cały czas napierali. Gospodarze stworzyli sobie kilka niezłych okazji, ale Stal Stalowa Wola skutecznie odpierała ataki Zagłębia. Ostatecznie więcej goli w tym meczu już nie padło i po końcowym gwizdku, lepsze nastroje miał zespół z Lubina.

1-0 Rafał Adamski (3)
2-0 Rafał Adamski (48)
3-0 Patryk Kusztal (58)
4-0 Rafał Adamski (60)

Zagłębie II Lubin: Weirauch – Kolan (46. Lepczyński), Sochań, Jach, Karasiński, Kocaba (72. Dziewiatowski), Kruszelnicki (65. Masiak), Dudziński, Adamski (65. Szafranek), Popielec (46. Terlecki), Kusztal

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Banach, Furtak, Kowalski, Seweryn (61. Urban), Soszyński, Pioterczak (83. Wojtak), Sukiennicki (49. Chełmecki), Kościelniak, Górski, Iwao (72. Mydlarz)

Żółte kartki: Kolan, Adamski, Popielec, Sochań, Dudziński – Górski, Furtak, Soszyński

Czerwona kartka: Jakub Górski (33-druga żółta)