2023-11-11 11:56:00

Stal Rzeszów zagra na wyjeździe z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą

Po remisie przed własną publicznością z GKSem Katowice, Stal Rzeszów uda się w podróż do Niecieczy, gdzie w sobotni wieczór w ramach 15. kolejki Fortuna 1 Ligi zmierzy się z miejscową Termalicą Bruk-Bet.

Ofensywa receptą na grę w obronie?

Wydawało się, że po serii zwycięstw przed przerwą reprezentacyjną podopieczni Marka Zuba wskoczyli na właściwe obroty, tymczasem rzeczywistość okazała się zupełnie inna. W trzech ostatnich potyczkach „Żurawie” zdobyły zaledwie dwa punkty i znów muszą spoglądać w okolice strefy spadkowej. Optymizmem nie napawają także pojedynki z zeszłego sezonu, kiedy „biało-niebiescy” na terenie rywala dwukrotnie przegrali: 1-2 oraz 0-2 w pamiętnym barażu o PKO BP Ekstraklasę.

Niemały ból głowy sprawia rzeszowskiemu sztabowi gra w tyłach, o czym świadczą bramki tracone w Gdańsku oraz w ostatnim meczu przy Hetmańskiej 69, gdzie jedno podanie wystarczyło, by cała defensywa została rozmontowana.

Z drugiej strony może zadziwiać łatwość z jaką Stal stwarza sobie sytuacje bramkowe. W świetnej dyspozycji znajduje się Adler Da Silva, zdobywca pięciu bramek w również pięciu potyczkach ligowych. Być może opiekun rzeszowian zaskoczy i od pierwszej minuty na prawym skrzydle wystawi Krystiana Wachowiaka? Ten wariant sprawdził się w drugiej połowie zmagań z katowiczanami, ci mieli spore kłopoty z zatrzymaniem nominalnego obrońcy.

Na swoją szansę w wyjściowym składzie czeka Jesus Diaz, który nie boi się rywalizacji „1 na 1”, to właśnie po faulu na nim z boiska wyleciał Mateusz Marzec.

Być może to będą argumenty, który pomogą odnieść zwycięstwo rzeszowianom… przed kolejną pauzą spowodowaną eliminacjami do Mistrzostw Europy. Nie zmienia to jednak faktu, że więcej szans w jutrzejszym starciu daje się popularnym „Słoniom”.

Solidna Termalica

Zawodnicy Mariusza Lewandowskiego od pewnego czasu prezentują stabilną formę, przegrywając tylko raz w ośmiu ostatnich meczach. Siłą Bruk-Betu jest zespołowość- wprawdzie najlepszym strzelcem drużyny jest Jakub Braniecki z czterema golami, to jednak zaraz zanim trzykrotnie na listę strzelców wpisywali się: Maciej Ambrosiewicz, Wiktor Biedrzycki, Morgan Fassbender oraz Artem Polarus. Piłkarze Niecieczy ex aequo z Miedzią Legnica zajmują drugie miejsce pod względem strzelonych bramek, ustępując tylko krakowskiej Wiśle i z pewnością dadzą się we znaki rzeszowskim obrońcom.

Pierwszy gwizdek Tomasza Wajdy rozlegnie się o godzinie 20. Transmisja będzie dostępna na Polsat Box.