2023-10-07 14:55:00

Porażka Legionu Pilzno! Górą okazała się Stal II Rzeszów

Stal II Rzeszów niespodziewanie pokonała Legion Pilzno 2-1. Przed tą kolejką ekipa z Pilzna była wiceliderem rozgrywek.

Już po siedmiu minuntach gry prowadzili piłkarze Legionu Pilzno. Na strzał z dystansu zdecydował się Bartłomiej Sztuka i pięknym strzałem zaskoczył Oskara Barzyka stojącego w bramce Stali II Rzeszów. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło.

Dziesięć minut po zmianie stron do wyrównania doprowadził Mateusz Jezierski. Zawodnik rezerw Stali Rzeszów dobił strzał z bliskiej odległości. Ten sam zawodnik dał prowadzenie gospodarzom. Przy drugiej bramce popisał się uderzeniem w linii pola karnego.

Później ekipa prowadzona przez Łukasza Bartkowskiego dążyła do wyrównania, ale nic z tego nie wynikało. Ostatecznie faworyzowany Legion przegrał ze Stalą II Rzeszów 1-2.

0-1 Bartłomiej Sztuka (7)
1-1 Mateusz Jezierski (55)
2-1 Mateusz Jezierski (72)

Stal II Rzeszów: Barzyk - Panasiuk, Paśko, Guedes, Hrosu, Jezierski, Zych, Sadłocha, Synoś, Wrona, Bartkowiak

Legion Pilzno: Maniecki, Czyjt, Syguła, Buras, Pęcak, Nytko, Manzo, Sztuka, Barycza, Szewczyk, Mazur