2023-10-06 20:00:18

Stal Stalowa Wola pokonała Lecha II Poznań! Adam Imiela z hat-trickiem

Stal Stalowa Wola pokonała Lecha II Poznań 3-1 i dopisała bardzo ważne punkty do ligowej tabeli. Niezwykle skuteczny był dziś Adam Imiela, który już w pierwszej połowie ustrzelił hat-tricka.

Gospodarze potrzebowali zaledwie 40. sekund, aby objąć prowadzenie. Po wrzucie piłki z autu idealnie przymierzył Adam Imiela i pokonał bramkarza rywali. Był to jednak dopiero początek koncertowej gry pomocnika "Stalówki" w dzisiejszym spotkaniu.

Piłkarze Lecha Poznań równie szybko odrobili straty, bowiem już w 12. minucie doprowadzili do wyrównania.  Akcję przyjezdnych zapoczątkował Pawłowski, dograł do prawej strony boiska, później futbolówka przeszła wzdłuż linii bramkowej i do siatki skierował ją Szymon Maza.

Koncertowa gra Adama Imieli

Trzy minuty później ponownie na prowadzenie wyszli podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego. Po wrzutce z prawej strony piłkę zgrał Lucjan Klisiewicz, a później z 16. metra znakomicie przymierzył Adam Imiela i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 40. minucie miejscowi podwyższyli na 3-1. Kolejny raz dał o sobie znać Adam Imiela, który popędził na bramkę i precyzyjnym uderzeniem pod poprzeczkę po raz trzeci pokonał Mateusza Mędrala.

W drugiej połowie działo się już zdecydowanie mniej. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania i znakomicie spisywali się w defensywie. Rywale nie potrafili stworzyć klarownych sytuacji.

W 69. minucie z dystansu rzymierzył Lucjan Klisiewicz, jednak jego strzał został zablokowany i futbolówka wyszła na rzut rożny.

W kolejnych minutach nadal wynik spotkania się nie zmieniał i z pewnością duże powody do zadowolenia miało 2100 kibiców zgromadzonych na stadionie w Stalowej Woli.

"Stalówka" musiała kończyć w dziesiątkę

W 88. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Arkadiusz Ziarko i "Stalówka" musiała kończyć ten mecz w osłabieniu. W doliczonym czasie gry spore zamieszanie zrobiło w polu karnym miejscowych, ale trzy razy zablokowany został Norbert Pacławski.

Do ostatniej minuty przyjezdni nie zdołali skierować piłki do bramki strzeżonej przez Mikołaja Smyłka i cenne punkty zostały w Stalowej Woli.

1-0 Adam Imiela (1)
1-1 Szymon Maza (12)
2-1 Adam Imiela (15)
3-1 Adam Imiela (40)

Stal Stalowa Wola: 33. Mikołaj Smyłek - 87. Jakub Kowalski (33, 71. Łukasz Seweryn), 88. Piotr Rogala, 55. Damian Oko, 27. Arkadiusz Ziarko - 78. Jakub Górski (65, 4. Łukasz Furtak), 21. Michał Mydlarz, 8. Łukasz Soszyński, 10. Adam Imiela (82, 14. Bartosz Wiktoruk), 77. Kacper Chełmecki (82, 20. Bartosz Pioterczak) - 17. Lucjan Klisiewicz (82, 23. Kōsei Iwao).

Lech II Poznań: 12. Mateusz Mędrala - 7. Maciej Orłowski (62, 16. Igor Kornobis), 4. Wojciech Mońka, 5. Maciej Wichtowski, 20. Maksymilian Pingot, 11. Karol Kalata (73, 3. Ksawery Kukułka) - 19. Igor Brzyski (62, 15. Bartłomiej Juszczyk), 8. Bruno Żołądź, 6. Tomasz Cywka - 21. Szymon Maza (73, 22. Filip Warciarek), 10. Szymon Pawłowski (62, 9. Norbert Pacławski).

żółte kartki: Chełmecki, Ziarko - Brzyski, Żołądź, Pacławski.
czerwona kartka: Arkadiusz Ziarko (88. minuta, Stal, za drugą żółtą).