2023-10-01 19:35:02

Efekt nowej miotły w Sieniawie! Sokół pokonał Wisłokę Dębica

Efekt nowej miotły w Sieniawie zadziałał błyskawicznie. Sokół Sieniawa pokonał Wisłokę Dębica 3-1

Już w 2. minucie zaatakowała Wisłoka Dębica, po uderzeniu głową Przemysława Nalepki gospodarze wybili jednak piłkę z linii bramkowej. W odpowiedzi Jan Mróz znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale znakomicie interweniował tym razem golkiper Wisłoki.

Od początku dużo działo się na boisku. W 18. minucie na prawej stronie rywali minął Bartłomiej Kiełbasa, ale ostatecznie uderzył nad poprzeczką, potem znów próbował Mróz, ale i tym razem górą był Filip Kramarz
W 33. minucie to jednak Wisłoka Dębica wyszła na prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego, najpierw strzał Przemysława Nalepki został zablokowany, a potem futbolówkę do bramki dobił Dominik Cabała.

Na odrobienie strat Sokół Sieniawa potrzebował zaledwie pięciu minut. Jakub Czajkowski zagrał prostopadłą piłkę, a sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zmarnował Sebastian Kwaczreliszwili.

Jeszcze przed przerwą przyjezdni mogli objąć prowadzenie. Najpierw strzał Bartłomieja Kiełbasy na rzut rożny sparował golkiper Wisłoki, a chwilę później Jakub Czajkowski uderzył obok słupka.

Sokół Sieniawa przypieczętował zwycięstwo w drugiej połowie

W 56. minucie Sokół Sieniawa wyszedł na prowadzenie. Po bardzo ładnej akcji futbolówkę do pustej bramki skierował Yuriy Batyushyn. W 65. minucie było już 3-1. Po wrzutce z lewej strony Jana Mroza celnie główkował Bartłomiej Kiełbasa.

W 70. minucie na stadionie w Sieniawie doszło do kuriozalnej sytuacji. Arbiter pokazał Pawłowi Oziębło najpierw żółtą, a potem czerwoną kartkę. Po interwencji zawodników sędzia zmienił swoją decyzję.

W końcówce ruszyli podopieczni Bartosza Zołotara. W 82. minucie próbował uderzać Krzysztof Iwanicki, a chwilę później Damian Łanucha, jednak dwukrotnie skutecznie interweniował bramkarz.

0-1 Dominik Cabała
1-1 Sebastian Kwaczreliszwili
2-1  Yuriy Batyushyn
3-1 Bartłomiej Kiełbasa

Sokół Sieniawa: Siryk  – Kaczor, Więckowski, Skała, Mróz  - Czajkowski, Wawryszczuk, Batiushyn (60 Jeż), Kiełbasa (88 Frydrych), Oziębło (80 Kiełb) - Kwaczreliszwili (88 Mazgoła)

Wisłoka Dębica: Kramarz – Cabała, Bogacz, Grasza - Smoleń (70 Kulon), Siedlecki (60 Żmuda), Łanucha, Maik (60 Iwanicki), Szczodry (70 Nazarenko) – Siedlik, Nalepka