2023-09-30 17:54:40

Pierwsza porażka przed własną publicznością! Podlasie Biała Podlaska lepsze od Siarki Tarnobrzeg

Siarka Tarnobrzeg pierwszy raz w tym sezonie przegrała przed własną publicznością. Podlasie Biała Podlaska pokonało ekipę Dariusza Kantora 2-0.

Przez pierwsze 20. minut żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy, obie ekipy wzajemnie się badały i ciężko było dostrzec przewagę którejś ze strony.

W 23. minucie zataakowali gospodarze, zza pola karnego uderzał Wojciech Bieniarz, ale skutecznie interweniował Rafał Misztal i sparował futbolówkę na rzut rożny.

W kolejnych minutach nadal emocji było jak na lekarstwo. W 33. minucie pojawiła się jedna z nielicznych kontr po stronie Siarki, ostatecznie Dawid Lisowski uderzył jednak niecelnie.

Dwie minuty później podopieczni Dariusza Kantora mogli objąć prowadzenie. Najpierw dwa strzały zostały zablokowane, a potem futbolówka trafiła pod nogi Szymona Kalińca, który z 3. metrów uderzył prosto w Rafała Misztala. Była to jak dotąd najlepsza okazja dla miejscowych.

W drugiej połowie również na murawie nie działo się zbyt wiele. Dopiero w 70. minucie Marcin Pigiel po wrzutce z prawej strony dołożył nogę i pokonał Hieronima Zocha.

W 85. minucie Szymon Feret faulował w polu karnym i arbiter wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Marcin Pigiel i podwyższył prowadzenie na 2-0.

0-1 Marcin Pigiel (70)
0-2 Marcin Pigiel (86)