2023-09-24 20:09:00

Lechia rozbita na własnym obiekcie przez Polonię Przemyśl!

Lechia Sędziszów Małopolski przegrała u siebie 1-4 z Polonią Przemyśl w meczu 9. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Po wyrównanym początku meczu, w którym nieco więcej z gry mieli gospodarze zawodów, do głosu zaczęła na boisku dochodzić coraz mocniej i częściej drużyna Polonii.

Poskutkowało to trafieniem Mykyty Havryka na 1-0 w 20. minucie.

Lechia nie pozostała dłużna i grając bardzo ambitnie niemalże od razu po stracie bramki próbowała doprowadzić do wyrównania stanu meczu.

Sztuka ta udała się (po kilku wcześniejszych nieskutecznych próbach) podopiecznym trenera Grzegorza Wcisło w 40. minucie spotkania, kiedy to pięknym trafieniem popisał się Amadeusz Czółno, dając swojej drużynie remis.

Po przerwie to jednak goście pokazali więcej konkretów, choć swoją pierwszą stu procentową okazję, a więc rzut karny, w 50. minucie zmarnowali.

W 67. minucie jednak, po dobrym fragmencie swojej gry, goście ponownie wyszli na prowadzenie, dzięki trafieniu Dominika Janasa

Gospodarze otworzyli się, chcąc szybko wyrównać, to jednak spowodowało, że na boisku pojawiło się więcej miejsca dla Polonii, która skrzętnie to wykorzystała.

W 74. minucie Vladyslav Yatsura podwyższył prowadzenie i przy stanie 3-1 dla zespołu przyjezdnych wydawało się, że już właściwie jest po meczu.

W doliczonym czasie gry Kamil Janas, który wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego, zrehabilitował się i zdobył bramkę na 4-1, ustalając tym samym wynik tego spotkania.

Polonia wygrała drugi mecz w sezonie i utrzymuje kontakt z drużynami znajdującymi się tuż nad strefą spadkową. Lechia przegrała już po raz ósmy.

0-1 Mykyta Havryk (20.)
1-1 Amadeusz Czółno (40.)
1-2 Dominik Janas (67.)
1-3 Vladyslav Yatsura (74.)
1-4 Kamil Janas (90+)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Czółno, Kanach, Kapłan, Lesiński, Mucha, Kędzior, Słoma, Karczewski, Jezuit, Wesołowski
Polonia Przemyśl: Maciewicz - Kuźniar, Koshevarov, Kazek, K. Janas, D. Janas, Komarovskyi, Havryk, Yatsura, Freitas-Borges, Błahuciak