2023-09-15 22:21:46

Izolator Boguchwała pokonał Wisłoka Wiśniowa! Aleksander Gajdek z hat-trickiem

Izolator Boguchwała pokonał Wisłok Wiśniowa 3-1. Niezwykle skuteczny okazał się dzisiaj Aleksander Gajdek, który ustrzelił hat-tricka z rzutów karnych.

Obie drużyny przystępowały do tego spotkania z myślą o przełamaniu. "Izolacja" szukała punktów po trzech porażkach z rzędu, natomiast Wisłok Wiśniowa nie zaznał smaku zwycięstwa od pięciu kolejek.

Od początku spotkania inicjatywa była po stronie miejscowych, jednak jako pierwsi prowadzenie objęli piłkarze Wisłoka Wiśniowa. W 16. minucie po rzucie wolnym zamieszanie w polu karnym wykorzystał Paweł Piątek i skierował futbolówkę do siatki.

Izolator jednak nie odpuszczał i kreował kolejne sytuacje bramkowe. W 32. minucie próbował uderzać Jakub Wilk, ale futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. Chwilę później o strzał pokusił się Michał Hałucha, ale golkiper nie miał większych problemów z wyłapaniem futbolówki.

Ciągłe ataki miejscowych opłaciły się w 40. minucie, kiedy po faulu w polu karnym arbiter odgwizdał jedenastkę. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Aleksander Gajdek i precyzyjnym uderzeniem w prawy róg bramki doprowadził do wyrównania.

Tuż przed przerwą arbiter ponownie dopatrzył się przewinienia w polu karnym Wisłoka Wiśniowa i znów podyktował rzut karny. Ponownie skutecznym egzekutorem jedenastki okazał się Aleksander Gajdek i na przerwę "Izolacja" schodziła z prowadzeniem.

Aleksander Gajdek skompletował hat-tricka

Po zmienie stron długo nic się nie działo aż do 68. minuty, wtedy znakomicie z rzutu wolnego przymierzył Jakub Wilk, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się golkiper Wisłoka Wiśniowa. Chwilę później "Izolacja" znów była blisko podwyższenia prowadzenia, ale w poprzeczkę trafił Eryk Ciemierkiewicz

Nadal więcej z gry mieli podopieczni Tomasza Głąba i w 77. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Marcin Krajewski, ale i tym razem górą był bramkarz.

Cztery minuty później kolejny raz nieprzepisowo w polu karnym zagrali piłkarze z Wiśniowej i arbiter po raz trzeci w tym meczu wskazał na wapno. Znów do piłki podszedł Aleksander Gajdek i kolejny raz uderzył w ten sam róg bramki, podwyższając rezultat meczu na 3-1.

Tym samym piłkarze "Izolacji" przerwali passę trzech porażek z rzędu i w końcu mogą cieszyć się z kompletu punktów.

0-1 Paweł Piątek (16)
1-1 Aleksander Gajdek (42-rzut karny)
2-1 Aleksander Gajdek (45-rzut karny)
3-1 Aleksander Gajdek (82-rzut karny)

Izolator Biguchwała: Dybski  - K. Wilk, Kasprzak, Gajdek - Oreńczuk  (90 Krzywonos), Walas (64 Rembisz), Ciemierkiewicz (82 Noga), J. Wilk - Hałucha (75 Kapusta), Kowal, Krajewski (90+3 Głodowski)

Wisłok Wiśniowa: Korziewicz - B. Szymański, Majewski ż (80 Gil), Piątek, Krok, Czelny, Zięba, Koczela (70 Boduch), Kasperkowicz, Czernysz, Krępa