2023-09-13 20:26:00

JKS Jarosław odwrócił losy meczu! Wygrana w derbach z Polonią Przemyśl

JKS Jarosław pokonał Polonię Przemyśl w derbach 3-2! (fot. Kate Black)
JKS Jarosław odwrócił losy meczu z 0-2 i pokonał 3-2 Polonię Przemyśl. Spotkanie derbowe było okazją do pożegnania Macieja Saramaka. 44-letni obrońca zagrał w tym meczu po raz ostatni i zakończył karierę.

Spotkanie pomiędzy JKS-em Jarosław a Polonią Przemyśl poprzedziło pożegnanie Macieja Saramaka, który postanowił w wieku 44-lat "zawiesić buty na kołku".

Spotkanie lepiej rozpoczęłi piłkarze Polonii Przemyśl. Podopieczni Tarasa Ilnttskyiego wyszli na prowadzenie w meczu z JKS-em Jarosław już po trzech minutach gy. Na listę strzelców wpisał się Karol Walczyszewski. Siedem minut później było już 2-0 po bramce Dominika Janasa.

W 21. minucie meczu zdobył Jakub Chrupcała. Jeden z zawodników gospodarzy oddał strzał po którym mogły być wątpliwości czy piłka przekroczyła linię końcową, ale złudzeń nie zostawil Chrupcała.

Przyjezdni mogli jeszcze w pierwszej cześci gry zdobyć trzeciego gola, ale osiem minut przed końcem tej części gry piłka po strzale jednego z zawodników powędrowała minimalnie obok słupka bramki strzeżonej przez Maksyma Guridowa. W końcówce zamieszanie w polu karnym "Lonii", ale ostatecznie na przerwę Polonia Przemyśl schodziła z jednobramkową przewagą.

Po zmianie stron początkowo gra toczyła się w środku pola. Po jedenastu minutach sędzia podyktował rzut karny dla Polonii Przemyśl. Jednak doskonale przy tej "jedenastce" spisał się golkiper gospodarzy, który uchronił JKS od straty trzeciego gola.

W 75. minucie Radosław Socha doprowadził do wyrównania, a trzy minuty przed końcem meczu zwycięską bramkę dla piłkarzy prowadzonych przez Grzegorza Barana strzelił z rzutu karnego Piotr Pindak. W samej końcówce dwie czerwone kartki ujrzeli piłkarze gości. Z boiska zejść musieli Carvalho Resende oraz Vinicius.

0-1 Karol Walczyszewski (3)
0-2 Dominik Janas (10)
1-2 Jakub Chrupcała (21)
2-2 Radosław Socha (75)
3-2 Piotr Pindak (87-rzut karny)

JKS Jarosław: Guridov - Bartnik, Saramak (7.Dusiło, 58. Nowogrodzki), Płoszczyński, Brodowicz (73. Pakuła) - Sobolewski, Chrupcała, Pilch (58. Kopcio) - Dubaj (63. Rodrigues), Pindak, Socha (90+3 Gida)

Polonia Przemyśl: Artym - Kuźniar, Czuryk (65. Konowalik), Koszewarow, Kazek - K. Janas, Walczyszewski (69. Jasiński), D. Janas, Komarowskij - Resende, Vinicius

JKS Jarosław - Polonia Przemyśl 3-2 [KIBICE, DOPING]