2023-09-10 09:09:06

Wieczysta Kraków przegrała z Podlasiem Biała Podlaska

Podlasie Biała Podlaska pokonało na własnym boisku 3-2 Wieczystą Kraków w meczu 7. kolejki 3. ligi gr. IV.

Nieco bezbarwna pierwsza połowa starcia między Podlasiem Biała Podlaska, a Wieczystą Kraków nie zwiastowała tego co wydarzyło się w drugiej części tego meczu.

Choć małą "zajawkę" kibice otrzymali tuż przed zmianą stron, kiedy radość na trybunach wywołał Marcin Pigiel, pewnie egzekwując rzut karny i dając swojej drużynie tym samym prowadzenie.

Goście, chcąc odmienić losy meczu musieli także odmienić swoją grę. Tak też się stało i w drugą połowę Wieczysta weszła agresywnie i energicznie. Opłaciło im się to, i w 57. minucie rzut karny na gola zamienił Manuel Torres.

Dalej jednak mecz się wyrównał. Przyjezdni starali się grać piłką, a Podlasie wyprowadzało szybkie kontry.

Jedna z nich dała im ponownie prowadzenie. W 68. minucie bramkarza krakowskiej drużyny pokonał Krzysztof Salak

Do wyrównania szybko doprowadził jednak wprowadzony na boisko w drugiej połowie Christoph Knasnmuellner.

Gdy wydawało się, że przyjezdni zyskują przewagę i końcówka meczu będzie należała do nich, zawodnicy gospodarzy wyprowadzili w 77. minucie decydujący tego wieczoru cios. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla Podlasia Jarosław Kosieradzki.

Gospodarze odnieśli trzecie zwycięstwo w sezonie. U siebie jest to ich pierwsza wygrana.

1-0 Marcin Pigiel (45.)
1-1 Manuel Torres (57.)
2-1 Krzysztof Salak (68.)
2-2 Christoph Knasnmuellner (72.)
3-2 Jarosław Kosieradzki (77.)

Podlasie Biała Podlaska: Misztal - Kapuściński, Podstolak, Avdieiev, Salak, Kamiński, Orzechowski, Pigiel, Jakóbczyk, Kosieradzki, Wyjadłowski
Wieczysta Kraków: Letkiewicz - Asmelash, Favorov, Rygiel, Pietrzak, Góralski, Bargiel, Danielak, Łysiak, Torres, Jankowski
Sędziował: Marcin Szrek