2023-09-09 18:09:18

Karpaty Krosno przegrały z Sokołem Sieniawa

Karpaty Krosno uległy na własnym boisku 0-1 Sokołowi Sieniawa w meczu 7. kolejki 3. ligi gr. IV.

Pełen emocji mecz w Krośnie zakończył się skromnym zwycięstwem przyjezdnych.

Mimo że piłkarze trenera Dariusza Liany dobrze rozpoczęli to spotkanie, wysoko atakując gości i oddając kilka (co prawda zbyt lekkich lub niecelnych) strzałów, nie potrafili oni zachować odpowiedniej koncentracji pod własną bramką.

W konsekwencji, po błędzie jednego z obrońców, zawahaniu przy wyprowadzeniu piłki i ostatecznie faulu we własnej szesnastce, Sokół Sieniawa stanął przed szansą na objęcie prowadzenia z rzutu karnego.

Na punkcie oddalonym o jedenaście metrów od bramki strzeżonej przez Michała Perchela piłkę ustawił Sebastian Kwaczreliszwili i pewnym strzałem pokonał młodego bramkarza Karpat, dając tym samym swojej drużynie prowadzenie.

Gospodarzy nie załamała ta sytuacja, Zawodnicy z Krosna w pierwszej połowie przeważali, próbowali odważnie atakować, oddawali liczne strzały (w dogodnej sytuacji pomylił się między innymi Kamil Radulj), jednak nie byli w stanie znaleźć drogi do siatki rywali.

Sokół swój lepszy moment miał w 35. minucie, kiedy po stracie jednego z zawodników Karpat przed własną bramką, w świetnej sytuacji pomylił się Mikołaj Jeż

Dwie minuty później nierozważny atak Mateusza Hudzika (kopnięcie rywala w głowę) zakończył jego występ w tym meczu. Defensor Karpat otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko.

Od tego momentu gra wyrównała się.

W drugiej połowie, w dalszej części gra toczyła się dość równo. Gospodarze ponownie zaczęli zdecydowanie przeważać na boisku od 60. minuty, kiedy najpierw minimalnie pomylił się Denys Demianenko, a kilka minut później dogodnej sytuacji nie wykorzystał Jaba Phkhakadze.

Gdy Karpaty łapały wiatr w żagle i bramka wyrównująca wisiała w powietrzu, w 78. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Kamil Radulj.

Od tego momentu gra ponownie się wyrównała. Do momentu, aż w 85. minucie drugą żółtą kartkę (w konsekwencji czerwoną) otrzymał zawodnik gości, Paweł Oziębło

Karpaty znów próbowały wyżej zaatakować, jednak najlepszą szansę w końcówce miał zawodnik gości Jan Mróz, który biegł z piłką przy nodze niemalże od połowy boiska, ostatecznie jednak tracąc chłodną głowę i oddając fatalny strzał.

Niczego to jednak nie zmieniło i z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie mogli cieszyć się zawodnicy z Sieniawy!

0-1 Sebastian Kwaczreliszwili (6.)

Karpaty Krosno: Perchel - Hudzik, Demianenko, Djoulou, Filipchuk, Radulj, Smoleń, Stasz, Jędryas, Gawle, Wajs
Sokół Sieniawa: Siryk - Jeż, Skała, Mróz, Wawryszczuk, Kwaczreliszwili, Ptasznik, Oziębło, Więckowski, Kaczor, Roga
Sędziował: Rafał Szydełko