2023-08-30 23:28:03

Wisłok Wiśniowa wysoko uległ Stali II Rzeszów

Wisłok Wiśniowa doznał pierwszej porażki w bieżącym sezonie 4 ligi podkarpackiej. Katem dotychczasowego wicelidera rozgrywek okazała się Stal II Rzeszów.

Rzeszowianie przyjechali do Wiśniowej wzmocnieni zawodnikami pierwszej drużyny m.in. Krystianem Wroną, Cesarem Peną czy Vadymem Yavorskyi'm, zaś na ławce trenerskiej usiadł szkoleniowiec pierwszoligowca, Marek Zub.

Stal II Rzeszów od początku rzuciła się do ataków, a pierwszego gola zdobyła w 19. minucie z rzutu karnego, którego pewnym egzekutorem okazał się Jakub Lorek.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i goście zeszli do szatni z jednobramkową zaliczką.

Niedługo po wznowieniu gry na listę strzelców wpisał się Jakub Zych, podwyższając prowadzenie swojego zespołu.

Po tym trafieniu do gry zabrali się gospodarze i już pięć minut później kontaktową bramkę strzelił Paweł Piątek. Nie minęła minuta, a z boiska za brutalny faul wyleciał Victor Guedes.

Wisłok Wiśniowa złapał wiatr w żagle i w 75. minucie strzelił wyrównującą bramkę. Autorem trafienia z głowy był Filip Krępa.

Gospodarze nie poszli jednak za ciosem i pozwolili Stali II Rzeszów otrząsnąć się z bolesnych ciosów.

W 78. minucie goście za sprawą Kacpra Zborowskiego ponownie wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Co więcej, w ostatnich minutach gry dał o sobie znać Arsen Hrosu i jeszcze dwukrotnie pokonał bramkarza miejscowych Matthewa Korziewicza.

0-1 Jakub Lorek (19-karny)
0-2 Jakub Zych (61)
1-2 Paweł Piątek (66)
2-2 Filip Krępa (75)
2-3 Kacper Zborowski (78)
2-4 Arsen Hrosu (89)
2-5 Arsen Hrosu (90+3)

Wyjściowe jedenastki

Wisłok Wiśniowa: Korziewicz - Czelny, Zięba, Szymański, Kasperkowicz - Krok, Krępa, Kovtok, Czernysz - Majewski, Piątek.

Stal II Rzeszów: Barzyk - Rezaeian, Panasiuk, Wrona, Hrosu, Yavorskyi, Lorek, Zych, Pena, Stankowski, Łysiak.