2023-08-30 22:47:24

Cosmos Nowotaniec pokonał Lechię Sędziszów Małopolski i wskoczył na fotel lidera

Cosmos Nowotaniec odniósł kolejne zwycięstwo i jest liderem 4 ligi podkarpackiej.
Cosmos Nowotaniec po raz czwarty w tym sezonie siÄ™gnÄ…Å‚ po komplet punktów. Podopieczni Grzegorza Pastuszaka pokonali na wyjeździe LechiÄ™ SÄ™dziszów MaÅ‚opolski 3-0.

Cosmos Nowotaniec podobnie, jak w miniony weekend, odprawił z kwitkiem kolejnego rywala. Ostatnio wyższość ekipy z Nowotańca musiał uznać JKS Jarosław, a dziś przyszła kolej na Lechię Sędziszów Małopolski.

Gospodarze jednak nie poddali siÄ™ bez walki i mieli doskonaÅ‚Ä… okazjÄ™ nawet na zdobycie bramki kontaktowej.

Początek spotkania ułożył się pod dyktando gości. W 22. minucie po dośrodkowaniu z prawego boku futbolówkę do siatki skierował Viktor Khomchenko i Cosmos objął prowadzenie.Tuż przed przerwą podopieczni Grzegorza Pastuszaka podwyższyli wynik, kiedy po indywidualnej akcji do siatki trafił Kyrlo Senko

Po zmianie stron gospodarze mogli zniwelować straty, kiedy piÅ‚kÄ™ rÄ™kÄ… w polu karnym zagraÅ‚ Szymona Majcher i arbiter podyktowaÅ‚ jedenastkÄ™. Lepszy okazaÅ‚ siÄ™ jednak golkiper Cosmosu i przyjezdni wciąż mieli dwubramkowe prowadzenie.

Odpowiedź goÅ›ci nastÄ…piÅ‚a bardzo szybko. W 55. minucie Nazar Verbnyy celnym uderzeniem z dystansu ostatecznie przypieczÄ™towaÅ‚ zwyciÄ™stwo Cosmosu Nowotaniec. Tym samym podopieczni Grzegorza Pastuszaka po piÄ™ciu kolekach objÄ™li fotel lidera 4 ligi podkarpackiej.

0-1 Viktor Khomchenko (22)
0-2 Kyrlo Senko (45)
0-3 Nazar Verbnyy (55)