2023-08-23 22:43:48

Sokół Sieniawa podzielił się punktami z Orlętami Radzyń Podlaski

Sokół Sieniawa zdobył pierwszy punkt w tym sezonie. Podopieczni Arkadiusza Barana zremisowali na własnym boisku z Orlętami Radzyń Podlaski 1-1, choć prowadzili do 88. minuty.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, jednak to szczęście było po stronie Sokoła. W 20. minucie sfaulowany przez kapitana zespołu z Sieniawy- Damiana Skałę został Orłowski i arbiter podyktował jedenastkę.

Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Patryk Szymala, a jego intencje znakomicie wyczuł Bartosz Siryk. Zawodnik Orląt próbował jeszcze dobijać, ale trafił w słupek. W kolejnych minutach nadal inicjatywa była po stronie przyjezdnych, a niespodziewanie tuż przed przerwą to podopieczni Arkadiusza Barana objęli prowadzenie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszej połowy, po lekkim strzale Pawła Oziębło nogę tuż przed bramkarzem dołożył Sebastian Kwaczrewiszwili i otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron obie drużyny nadal odważnie atakowały, jednak marnowały kolejne sytuacje podbramkowe aż do 88. minuty. Wtedy z okolicy 20. metra nie do obrony uderzył Denys Ostrovskyi i goście doprowadzili do wyrównania. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik mógł zapewnić Orlętom komplet punktów, jednak tym razem jego strzał zatrzymał się na słupku.

Warto dodać, że trener Arkadiusz Baran nie ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Kontuzjowany jest m.in. Jakub Czarniecki, który ma zerwane więzadła krzyżowe.

1-0 Sebastian Kwaczrewiszwili (45+3)
1-1 Denys Ostrovskyi (88)

Sokół Sieniawa: Siryk – Kaczor, Kiełb, Skała ż (46 Ptasznik), Mróz (74 Cygan) – Więckowski, Jeż (46 Kiełbasa), Wawryszczuk, Persak, Oziębło (88 Frydrych) - Kwaczreliszwili

Orlęta Radzyń Podlaski: Belka – Szymala, Almeida ż, Duchnowski, Koszel ż, Szczygieł ż (66 Wrona), Rycaj (66 Yanchuk), Ostrovskyi, Krashnevskyi ż, Balicki, Szczypek (84 Bożym)