2023-08-19 21:00:53

"Stalówka" pokonała Chojniczankę Chojnice w pierwszym meczu przed własną publicznością!

Stal Stalowa Wola po czterech wyjazdach w końcu mogła rozegrać mecz przed własną publicznością. Podopieczni Ireneusza Pietrzykowskiego po niezwykle emocjonującym starciu po raz pierwszy w tym sezonie mogą cieszyć się z kompletu punktów.

Pierwsze minuty dzisiejszego starcia w Stalowej Woli należały do gospodarzy. Najpierw w boczną siatkę trafił Adam Imiela, a chwilę później w doskonałej sytuacji mógł znaleźć się Mydlarz, jednak nie zdołał dojść do piłki w polu karnym.

Gdy wydawało się, że spotkanie zaczęła się nieco wyrównywać po początkowych atakach miejscowych, w 20. minucie pięknie z rzutu wolnego przymierzył Adam Imiela i futbolówka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Damiana Primela

Podopieczni Irenusza Pietrzykowskiego kreowali kolejne okazje i w 41. minucie arbiter odgwizdał rzut karny, który na bramkę zamienił Jakub Kowalski. Po pierwszej połowie gospodarze niesieni dopingiem przez własną publiczność schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką.

Początek drugiej części spotkania również znakomicie rozpoczął się dla "Stalówki". Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celnie główkował Piotr Rogala i podwyższył wynik na 3-0.

Goście próbowali odpowiedzieć w 56. minucie. W dogodnej sytuacji w polu karnym znalazł się Piotr Pralat, jednak uderzył nad bramką. Chojniczanka coraz bardziej napierała i w 74. minucie udało jej się nieco zniwelować straty. Celnie z rzutu wolnego przymierzył Tomasz Mikołajczyk.

"Stalówka" szybko odpowiedziała, kiedy pięknym strzałem z narożnika boiska popisał się nowy napastnik miejscowych - Lucjan Klisiewicz i podwyższył na 4-1. W 88. minucie arbiter odgwizdał kolejną jedenastkę, tym razem dla przyjezdnych. Z rzutu karnego celnie uderzył Tomasz Mikołajczyk i dołożył druga bramkę w tym meczu.

Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Ireneusza Pietrzykowskiego. W 90. minucie po zagraniu ręką jednego z zawodników Chojniczanki arbiter znów wskazał na wapno. Ponownie do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Kowalski i ustalił wynik spotkania na 5-2.

W doliczonym czasie gry po znakomitej kontrze do siatki mógł trafić jeszcze Adam Imiela, ale po rykoszecie trafił w poprzeczkę.

5-2 Jakub Kowalski (90+1-rzut karny)

Stal Stalowa Wola: 3. Mikołaj Smyłek - 87. Jakub Kowalski, 88. Piotr Rogala, 22. Jakub Banach, 71. Łukasz Seweryn (67, 17. Lucjan Klisiewicz) - 7. Dominik Kościelniak (86, 78. Jakub Górski), 21. Michał Mydlarz (79, 11. Tomasz Kołbon), 8. Łukasz Soszyński, 20. Bartosz Pioterczak - 10. Adam Imiela, 77. Kacper Chełmecki (67, 27. Arkadiusz Ziarko).

Chojniczanka Chojnice: 29. Damian Primel - 26. Czesław Raburski (46, 77. Antoni Prałat), 54. Grzegorz Szymusik, 8. Tomasz Boczek (83, 91. Kacper Korczyc), 4. Sebastian Golak, 19. Sebastian Szczytniewski - 98. Peter Kolesár (71, 7. Błażej Szczepanek), 6. Oskar Paprzycki, 34. Damian Nowacki (60, 17. Tomasz Mikołajczak), 80. Dominik Banach (46, 79. Marcin Kozina) - 9. Piotr Giel.

żółte kartki: Soszyński, Seweryn, Kościelniak, Imiela - Boczek, Nowacki, Mikołajczak, Szczepanek.

2 liga - wyniki meczów 4. kolejki:

Tabela 2 ligi:

No i tak trzymać ! ;)

1938 2023-08-19 21:07:03

Klisiewicz to był brakujący element tej drużyny. Chłopak ponad 2 ligę i to o kilka poziomów. Stalówka myślę teraz już tylko w górę tabeli. 2,7 tyś ludzi na trybunach co daje rekord tego sezonu 2 ligi pobity o 500 osób. Jeszcze raz brawa bo Stalowa Wola zasługuje na grę na grę jak najwyżej i z wielkimi markami.

Wiwat! 2023-08-19 21:09:56

Jest dobrze, gratulacje!

Stalowiak 2023-08-19 21:10:23

bedzie troche spokoju dla trenerow i zawodnikow bo ta histeria po 4 kolejkach byla chora ,juz chcieli niektorzy wszystkich wyje3ac

KuntaKinte 2023-08-19 21:13:42

STALÓWKA ZAWSZE PANY...!!!

Kolasa 2023-08-19 21:24:00

WNIOSEK NA PRZYSZŁOŚĆ ...!!! TRAWĘ WYMIENIAJCIE GDY NIE MA SEZONU. No chyba że już takimi durniami jesteście że już dawno powinno się was DURNIE Z PCPN wywalić na pysk...!!! WSZYSTKO MOŻNA...!!! Ale TRZEBA MYŚLEĆ K...WA DURNIE Z PCPN...!!! MYŚLENIE MA JOLOSALNĄ PRZYSZŁOŚĆ ...NIE MASZ ŁEBA TO WYP............AJ...DURNIU JEDEN Z DRUGIM...!!!

~anonim 2023-08-19 21:25:55

Tylko kolego wiesz,że to było z racji późnego zakończenia sezonu w 3 lidze plus ostatni rok na wymianę murawy za darmo w ramach 3 letniej gwarancji. Od 2020 roku minęły 3 lata i był to ostatni termin na zrobienie tego bez dużych wydatków.

Pytanie 2023-08-19 21:30:20

Co z tym ,,szrotem,, z Łagowa? W dzisiejszym meczu zagrali Rogala, Seweryn, Mydlarz, imiela, Chełmecki. Pięciu plus wiadomo odpowiedzialni za przygotowanie trener oraz trener przygotowania fizycznego Żmuda . Nie bez przyczyny jazdę z Wami robili gdy byli w Łagowie, a tu najazd po czterech kolejkach na Irka i chłopaków. Irkowi powinniście się ukłonić i podziękować, gdyby nie On nie gnilibyście w trzeciej lidze przez lata. Ultimatum hehehe i kibice następni najeżdżający (wiadomo że nie wszyscy) pfff

Kibic 2023-08-19 21:37:54

Kluczowe rzeczy: Imielę chyba podmienili bo od Puław gra tak jak powinien i jest liderem środka pola. Albo trener go opierniczył mocno i się chłopak wziął do gry. Druga kwestia Klisiewicz. Chłopak zagrał 30 minut a już widać po sposobie poruszania się, strzelania, przyjęcia że jest to zawodnik który nie wiem jakim cudem wylądował w 2 lidze. Generalnie z tym chłopakiem możemy bardzo daleko zajść.

~anonim 2023-08-19 21:42:25

kukiełka ty pomyjo sandomierska ryja ci przytkało czekaj k*****o chłopaki cię dojadą oglądaj się za siebie pomywaczu

chłopak z Dębicy 2023-08-19 21:57:10

Gratuluję zwycięstwa.Miejsce STALI ST.WOLA jest w 1 lidze.Macie konkretnych kibiców.Pozdrawiam

Stalowowolski Krab 2023-08-19 22:54:36

Jest bardzo dobrze teraz!

~anonim 2023-08-20 00:09:31

Pokazali, że potrafią. Także przestańmy po nich n************ bo jednak awans zrobili i można im te 4 poprzednie mecze wybaczyć. Niech pracują w spokoju.

~anonim 2023-08-20 00:59:08

Kukla od poniedziałku dostanie to na co żal. , ,,,

stw 2023-08-20 02:05:52

obejrzałem własnie konferencje po meczu ,gosc sie myli ze kibice chcieli jego zwolnienia , ze go hejtowali ,te komentarze na jego temat na tym portalu i na 90 minut i stalowe miasto pisała jedna osoba ,były trener stalowej ktory jest urazony na pietrzykowskiego za pewna konferencje po meczu w 3 lidze i pod postami o Stalowej hejtuje go .Watpie ze ludzie ze Stalowej go hejtowali ,jesli juz to jakies skrajne przypadki ,głownie chodzilo o to ze nie mamy napastnika a za to 5 brramkarzy to bylo irytujace wiec niektorym puscily nerwy. czubat to osobny temat .Tu w Stalowej to zawsze tak bylo ,chwilowe nipowodzenie i od razu panika nerwy zwalnianie wszystkich trzeba sie przyzwyczaic i robic swoje nic sie z tym nie zrobi

Duma Rzeszowa 1944 2023-08-20 07:12:37

Brawo bracia po szalu. Przełamanie w wielkim stylu. W końcu z przodu armaty odpaliły. Teraz marsz w górę tabeli. Powodzenia, będzie dobrze! Ten skład jest za dobry, aby spaść z ligi.

Duuupa z Rzeszowa 1944 2023-08-20 09:33:43

Za rok derby z wami w drugiej lidze !!!!

Bolo 2023-08-20 10:53:32

Super mecz! Super wieczór! Te pierdy na trenera, na klub to piszą jacyś frustracji co meczów nie oglądają, a u siebie to co najwyżej z roweru, zza płotu. Brawo trener, brawo drużyna, brawo prezes bo też odwala kawał dobrej roboty! Rozwijamy się i nie patrzymy na malkontentów. Pisałem tydzień temu, że 2 punkty z czterech wyjazdów, to nie jest tragedia. Popatrzcie jak punktują inni na wyjazdach. Sandecja, Chojniczanka spadkowicze, Puławy nibylider bo grali wszystko u siebie. Pojechali na pierwszy wyjazd i co? Porażka! Tabela jest ważna tylko ta końcowa. Jak każdy zagra z każdym u siebie i na wyjeździe! PS. Bardzo mnie cieszy rozwój Pioterczaka. Wyrasta nam super rozgrywający. Trenerze może dać szansę Wojtakowi?!

Bolo 2023-08-20 11:23:42

A jeszcze sobie napiszę. Mam nadzieję, że Lucjan Klisiewicz będzie u nas takim drugim Łukaszem Sekulskim. Że strzeli z 15-20 bramek i pociągnie tą drużynę. Za wczoraj pochwalił bym oprócz wymienionego wcześniej Pioterczaka, Kościelniaka, parę Stoperów: Rogala-Banach i walecznego jak zawsze Chełmeckiego. Soszyński i Smyłek jak zwykle na swoim dobrym poziomie. Na minus wejście Ziarki. Co się z tym chłopakiem stało? 3 głupie straty i karny.

Josef 2023-08-20 12:34:19

Do Bolo będąc uczciwym na plus wczoraj Adam Imiela, którego wcześniej sam krytykowałem, walczył i biegał czego brakowało mu w poprzednich meczach. Boje się tylko jednego że na wiosnę będziemy znowu szukać napastnika Klisiewicz ma opcję skrócenia wypożyczenia.

Bolo 2023-08-20 12:45:17

Adam Imiela zagrał drugi już dobry mecz, bo na ŁKSie też tak było. Ja za 3 pierwsze mecze także go krytykowałem. Natomiast po akcji w Łodzi, gdy minął stopera za kanałem i wyszedł sam na sam stanąłem przed ekranem i powiedziałem: Panie Adamie: Przepraszam i zwracam honor! Adam na pewno potrafi świetnie grać w piłkę, tylko jego problemem jest bieganie. Chyba zaszkodziły mu zimowe perturbacje w Łagowie i nie przepracował dobrze okresu zimowego. Dobrze by było gdyby Adam rozgrywał, podawał, przerzucał i nie brał się za dryblingi i prowadzenie piłki bo jest po prostu za wolny.

~anonim 2023-08-20 17:09:42

kukułka ty łajzo z bursy nic nie powiesz no tak Stalówka wygrała to niepełnosprawny umysłowo od mycia garów mordę zamknął

M 2023-08-20 20:55:45

Klisiewicz Lucjan - chłopak z Głogowa, wychowanek Ziomków Rzeszów- dziwię się,ze Puszcza Niepołomice Go puściła, zwłaszcza po do konaniach w meczu o Extra Ligę z Wisłą Kraków ( 2 bramki strzelone.)

~anonim 2023-08-21 19:28:55

Puszcza go puściła do Stalówki bo tutaj chłopak ma świetne warunki do rozwoju, niczego mu tutaj nie zabraknie, infrastruktura na najwyższym poziomie, tylko grać strzelać bramki i awansować wyżej