2023-08-12 20:08:53

Lechia Sędziszów Małopolski pokonała Stal II Rzeszów

Lechia Sędziszów Małopolski pokonała 2-1 na własnym boisku Stal II Rzeszów w meczu 1. kolejki sezonu 2023/2024 IV ligi podkarpackiej.

Bardzo ciekawe widowisko i emocjonującą końcówkę zafundowali kibicom zawodnicy Lechii Sędziszów Małopolski i rezerw Stali Rzeszów.

Już na samym początku spotkania odważnie grający goście wywalczyli rzut karny. "Jedenastkę" pewnie na gola zamienił Victor Guedes

Lechia dążyła do zmiany wyniku, jednak do przerwy nie potrafiła znacząco zagrozić drużynie przyjezdnej.

Po zmianie stron gospodarze wciąż próbowali, jednak długimi fragmentami mecz był wyrównany i toczył się głównie w środku pola.

Aż nastała końcówka, w której fenomenalnie spisali się podopieczni trenera Grzegorza Wcisło. Najpierw, w 87. minucie wyrównał sprowadzony latem David Jezuit, a w doliczonym czasie meczu zwycięstwo gospodarzom zapewnił wprowadzony wcześniej na boisko Kamil Wesołowski.

0-1 Victor Guedes (5.)
1-1 David Jezuit (87.)
2-1 Kamil Wesołowski (90.)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Początek, Szewczyk, Lesiński, Malisiewicz, Zygmunt, Słoma, Mucha, Karczewski, Pyrdek, Kędzior
Stal II Rzeszów: więcej informacji wkrótce
Sędziował: Maksymilian Ciak