2023-07-22 15:31:05

sparing: Legion Pilzno - Poprad Muszyna 5-3

Stadion Legionu Pilzno chwilę przed sparingiem z Popradem Muszyna (fot. facebook.com/mkspopradmuszyna1)
Aż 8 goli padło w meczu sparingowym pomiędzy Legionem Pilzno a Popradem Muszyna. Podkarpacki zespół zwyciężył 5-3.

W swoim trzecim sparingu rozegranym w przerwie letniej Legion Pilzno pokonał MKS Poprad Muszyna, czyli drużynę z 4 ligi małopolskiej.

Szkoleniowiec Łukasz Bartkowski posłał do gry 20 zawodników. Jedną z bramek zdobył zawodnik testowany, jedyny nowy gracz sprawdzany przez trenera w tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisał się też pozyskany z Czarnych Połaniec obrońca Kacper Nytko.

Pilźnianie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym wyegzekwowanym przez Jakuba Szewczyka. Potem dwukrotnie do siatki trafiali goście z Muszyny, ale dwa szybkie gole autorstwa Piotra Syguły i wspomnianego wyżej Nytko dały skromną zaliczkę bramkową przed zejściem na przerwę.

W drugiej części rezultat podwyższyli testowany zawodnik i Łukasz Czyjt. Poprad odpowiedział jednym trafieniem na pięć minut przed końcem spotkania.

LEGION PILZNO - POPRAD MUSZYNA 5-3 (3-2)

Bramki dla Legionu: Jakub Szewczyk (karny), Piotr Syguła, Kacper Nytko, zawodnik testowany, Łukasz Czyjt.

Legion Pilzno: Maniecki - Nytko, Czyż, Mazur, Tubek, Pęcak, Manzo, B. Czyjt, Szewczyk, Syguła, Chmura oraz Stachnik, Misztal, Dziedzic, Buras, Romański, Kozioł, zawodnik testowany, Ł. Czyjt, Klucznik.