2023-06-03 21:30:04

Wisłoka Dębica przegrała z Avią Świdnik. Wynik meczu rozstrzygnął się w pierwszej połowie

Zakończyła się zwycięska passa Wisłoki Dębica. Podopieczni Bartosza Zołotara przegrali na własnym boisku z Avią Świdnik 1-3, a wynik rozstrzygnął się już pierwszej połowie.

Znakomicie to spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy, bowiem już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Błażej Radwanek zagrał do Jakuba Smolenia, a ten z bliskiej odległości do bramki dopełnił formalności. Piłkarze Wisłoki nie cieszyli się jednak długo z prowadzenia. Dwie minuty później było już 1-1. Wojciech Kalinowski posłał wrzutkę z lewej strony, a Wojciech Białek strzałem z woleja wpakował piłkę pod poprzeczkę.

W 22. minucie arbiter odgwizdał zagranie ręką w polu karnym i podyktował rzut karny. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wojciech Białek i precyzyjnym uderzeniem nie dał szans Jakubowi Raciniewskiemu.

Jeszcze przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie. W 42. minucie strzałem z ostrego kąta golkipera Wisłoki zaskoczył Wojciech Kalinowski i po pierwszej części spotkania Avia prowadziła 3-1.

Po zmianie stron skuteczność po obu stronach zaczęła zawodzić. Aktywniejsi byli piłkarze Wisłoki Dębica, jednak bardzo dobrze w bramce spisywał się Rosiak i nie pozwolił wpaść piłce między słupki. Po stronie Avii okazję na skompletowanie hat-tricka miał Wojciech Białek, jednak jego strzał z okolicy 16. metra nie trafił w światło bramki.

Wynik z pierwszej połowy nie uległ już zmianie i Avia Świdnik odniosła czwarte zwycięstwo z rzędu.

1-0 Jakub Smoleń (4)
1-1 Wojciech Białek (6)
1-2 Wojciech Białek (22-karny)
1-3 Wojciech Kalinowski (42)

Wisłoka Dębica: Raciniewski – Staszczak, Bogacz, Priest-Tyson, Surma (46 Boksiński), Iwanicki, Łanucha, Kardyś, Smoleń (87 Kontrabecki), Radwanek, Stańczyk (83 Siedlecki).

Avia Świdnik: Rosiak – Drozd, Kursa, Midzierski, Mykytyn, Dobrzyński, Uliczny, Maluga, Kalinowski (82 Mydlarz), Akhmedov (66 Rak), Białek (71 Kompanicki).

żółte kartki: Staszczak, Iwanicki, Boksiński – Drozd, Kursa.