2023-05-18 23:38:00

Legion Pilzno ograł na wyjeździe SPEC Stal Łańcut

Legion Pilzno niespodziewanie pokonał na wyjeździe SPEC Stal Łańcut 2-1 w meczu otwierającym 29 serię gier w 4 lidze podkarpackiej. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu.

SPEC Stal Łańcut objął prowadzenie w meczu z Legionem Pilzno już po ośmiu minutach gry. Gola zdobył Bartłomiej Makowski po wrzutce z rzutu rożnego. Później do ataków rzucili się goście. W 16. minucie Paweł Dziedzic uderzył obok słupka, a tuż przed przerwą Jakub Szewczyk groźnie uderzył, ale również nie zdobył bramki.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Minutę po przerwie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Bartosz Czyjt. Chwilę później Szewczyk strzelił piłkę głową obok słupka. W 55. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał jeden z zawodników Stali Łańcut.

Dziewięć minut później Oskar Mazur z najbliższej odległości zdobył bramkę w zamieszaniu w polu karnym. W 83. minucie czerwoną kartkę otrzymał Bartłomiej Makowski i gospodarze musieli grać w dziesiątkę. Dwie minuty przed końcem meczu pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się Miłosz Buras i ostatecznie trzy punkty pojechały do Pilzna.

1-0 Bartłomiej Makowski (8)
1-1 Oskar Mazur (64)
1-2 Miłosz Buras (88)

SPEC Stal Łańcut: Słysz – Cwynar, Kocój, Makowski, Paczocha – Kopczak (66. Płocica), Majda, Buć, Stopyra (80. Mach), Wójcik – Daniel (64. Róg)

Legion Pilzno: Stachnik – Bartosz Czyjt (67. Buras), Syguła, Remut, Dziedzic (85. Mendes)  – Manzo (92. Stańczyk), Pęcak, Czyż, Szewczyk, Mazur, Sztuka (87. Łukasz Czyjt)