2023-04-25 00:32:00

Niedźwiadki Chemart Przemyśl awansowały do 2 ligi. Już w środę pierwszy mecz ze Zniczem Pruszków

Rafał Serwański, podstawowy koszykarz Niedźwiadków Chemart, wrócił do gry po półtoramiesięcznej przerwie. (fot. Agnieszka Majchrowicz/resovia facebook)
Druga drużyna Niedźwiadków Chemart wygrała w Wołominie finałowy turniej barażowy i tym samym awansowała do 2 ligi. Przemyscy koszykarze zostają na miejscu, bo w środę czeka ich w Pruszkowie czeka ich początek rywalizacji w III rundzie play off 2 ligi.

Jeśli spojrzeć na skład nadsańskiej drużyny, można powiedzieć, że drugoligowcy awansowali do... drugiej ligi. Jest tak, ponieważ do kadry trzecioligowego zespołu została zgłoszona większość koszykarzy, którzy występują w pierwszej ekipie z Przemyśla.

W tej sytuacji nasz zespół był mocnym faworytem finałowego turnieju i Wołominie nie pokpił sprawy - zwyciężył w we wszystkich trzech meczach. W pojedynku w MUKS-em Piaseczno wszystko było już jasne po III kwarcie (58:41), a mecz zakończył się wygraną 75:60.

Speed sport, ekipa gospodarzy, także trzymała się przez 20 minut. Trzecią odsłonę podopieczni Daniela Puchalskiego wygrali 25:9, spokojnie dowieźli przewagę do końca (79:60) i mogli sobie gratulować osiągnięcia celu.

W meczu bez stawki, czyli starciu z PGE Spójnią Stargard, coach naszej drużyny nie eksploatował już kilku podstawowych zawodników, ale ich następcy poradzili sobie znakomicie i rozgromili rywala 115:73.

W podwarszawskiej miejscowości po półtoramiesięcznej pauzie, spowodowanej kontuzją, w dwóch meczach pokazał się Rafał Serwański. Playmaker na pewno przyda się pierwszej drużynie, którą w III rundzie fazy play off w 2 lidze czeka rywalizacja ze Zniczem Basket Pruszków.

- W Zniczu nie ma może rutyniarzy z przeszłością w wyższych liga, ale ta drużyna gra porządną koszykówkę. W tej sytuacji powrót Rafała jest bardzo dobrą wiadomością – podkreśla Mariusz Zamirski, jeden z asystentów Daniela Puchalskiego, który w weekend z drużyną U-13 awansował do półfinału MP.

Dorosłe Niedźwiadki zostają na miejscu, ponieważ wspomniana rywalizacja ze Zniczem rozpocznie się już w środę w Pruszkowie (godz. 18.30). Nasz zespół wystawi oczywiście do gry, nieobecnych w wołomińskich zawodach, Szymona Janczaka, Maximilliana Egnera, Bartosz Bala i Jakuba Kucharskiego.

Mecz rozpocznie się o 18.30.

Wyniki: Niedźwiadki Chemart Przemyśl - MUKS Piaseczno 75:60 (13:13, 17:9, 28:19, 17:19), Speed sport Wołomin - PGE Spójnia Stargard 105:59, MUKS - PGE Spójnia 77:67, Niedźwiadki Chemart - Speed sport 79:60 (19:21, 19:14, 25:9, 16:16), PGE Spójnia - Niedźwiadki Chemart 73:115 (14:31, 22:32, 13:25, 24:27), Speed sport - MUKS 61:51.

Punkty dla Niedźwiadków Chemart: Skubiński 14 (3 str., 10 prz.), 2, 24 (2x3), Uberna 21 (2x3, 8 zb.), 14 (1x3), -, Kulikowski 3 (15 zb.), 5, 7 (1x3), Lunguana 21 (1x3, 9 zb.), 10, 16, K. Majka 6 (1x3, 13 as.), 7 (7 as.), -, Complak 3 (1x3), 2, 11 (1x3), Serwański 6 (2x3), 9 (1x3), -, W. Majka -, 0, 7 (1x3), Puchalski -, 18 (2x3, 2 bl.), -, Barszczak 0, 3 (1x3), 12 (2x3), Kowalik 0, 3, 12, Strzępek 1, 6, -, Olejarz -, -, 10 (1x3), Chalicki -, -, 16. Trener Daniel Puchalski.