2023-04-23 18:04:30

Podhale Nowy Targ wysoko pokonało Sokół Sieniawa

Podhale Nowy Targ pokonało u siebie drużynę Sokoła Sieniawa 4-1 w meczu 25. kolejki 3. ligi gr. IV.

Choć na początku mecz ten był dośc wyrównany, a żadna z drużyn nie potrafiła w dłuższych fragmentach wyraźniej zagrozić swoim rywalom, fantastyczna druga połowa (a w zasadzie pierwsze jej 10. minut) w wykonaniu gospodarzy zadecydowała o ich końcowym, wysokim tryumfie.

Na prowadzenie zespół z Nowego Targu wyprowadził w 43. minucie Grzegorz Płatek, pewnie wykorzystując rzut karny.

Tuż po przerwie kapitalnie zmotywowani i świetnie dysponowani piłkarze gospodarzy zdobyli kolejne trzy bramki, szokując tym samym swoich rywali i tak naprawdę zamykając całe spotkanie.

W 48. minucie swoje drugie tego dnia trafienie zanotował Grzegorz Płatek, a w minucie 54. było już 4-0, po bramce zdobytej bezpośrednio z rzutu wolnego przez Huberta Antkowiaka

Sokół zdołał odpowiedzieć jedynie bramką zdobytą z rzutu karnego w 74. minucie.

Podhale, dzięki temu zwycięstwu wyprzedziło Sokół w tabeli.

1-0 Grzegorz Płatek (43. kar.)
2-0 Grzegorz Płatek (48.)