2023-04-08 12:04:57

Stal II Mielec rozgromiona przez Głogovię Głogów Małopolski

Głogovia Głogów Małopolski pokonała na wyjeździe 5-0 rezerwy Stali Mielec w meczu 22. kolejki 4. ligi podkarpackiej.

Podopieczni trenera Kamila Kawy byli w tym spotkaniu nie do zatrzymania! O ile na początku meczu gospodarze starali toczyć się równą walkę z wyżej notowanym rywalem, o tyle w miarę przebiegu spotkania coraz bardziej zarysowywała się przewaga drużyny przyjezdnej.

Bramkę na 1-0 dla gości zdobył w 24. minucie Bartłomiej Kiełbasa. Wykorzystał on dobre podanie po indywidualnej akcji Tomasza Płonki i pewnie pokonał bramkarza Stali.

Po przerwie prowadzenie Głogovii podwyższył Tomasz Płonka. Wykorzystał on zgranie Grzegorza Płonki i mocnym strzełem pokonał bramkarza.

Kilkanaście minut później role w duecie Płonka się odwróciły i to Grzegorz zdobył bramkę, wykorzystując dobre podanie Tomasza.

Głogovia nie zamierzała na tym poprzestać i w końcówce dążyła do podwyższenia rezultatu.

Dublet ustrzelił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Przemysław Zieliński, ustalając tym samym wynik całego spotkania na 5-0 dla przyjezdnych.

Głogovia bardzo pewnie pokonała na wyjeździe rezerwy ekstraklasowej Stali Mielec i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej!

Stal wciąż pozostaje bez punktów i choćby zdobytej bramki w rundzie rewanżowej rozgrywek 4. ligi podkarpackiej.

0-1 Bartłomiej Kiełbasa (24.)
0-2 Tomasz Płonka (56.)
0-3 Grzegorz Płonka (72.)
0-4 Przemysław Zieliński (85.)
0-5 Przemysław Zieliński (+90.)

Stal II Mielec: więcej informacji wkrótce

Głogovia Głogów Małopolski: Lipka - Kuca, Domoń, Łeń, Kiełbasa, Skiba, Pilecki, Woźniak, T. Płonka, Czop, G. Płonka

Sędziował: Ireneusz Lis