2023-04-02 20:46:41

Stal Rzeszów zremisowała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała

Stal Rzeszów zremisowała 2-2 na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała w meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi.

Stal Rzeszów zremisowała 2-2 w wyjazdowym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni trenera Daniela Myśliwca dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, jednak bielszczanie zdołali odrobić straty i ostatecznie mecz ten zakończył się podziałem punktów.

Rzeszowian na prowadzenie wyprowadził w 33. minucie Damian Michalik wykorzystując błąd bramkarza gospodarzy.

Pierwsza część meczu była od tego momentu wyrównana, obie drużyny starały się stwarzać sytuacje, jednak bramkarze nie mieli problemów z bronieniem strzałów lecących w kierunku ich bramki.

W drugą połowę lepiej weszli "Górale". Icha agresywna gra w pressingu opłaciła dała efekt w 59. minucie. Po przechwycie Krzysztofa Drzazgi w środku pola, Goku podał do Marcela Misztala, który wpadł w "szesnastkę" gości i pewnie pokonał Krzysztofa Bąkowskiego.

Przyjezdni dość szybko, bo już w 67. minucie ponownie wyszli na prowadzenie. Swoją drugą tego wieczoru bramkę zdobył Damian Michalik

Rzeszowianie nie cieszyli się długo z ponownego prowadzenia. Niespełna dwie minuty później do wyrównania precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego doprowadził Goku. Zamienił się on niejako rolami z Marcelem Misztalem, który zaliczył w tej sytuacji asystę.

Końcówka spotkania przyniosła sporo emocji, jednak ostatecznie żadna z drużyn nie była w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

0-1 Damian Michalik (33.)
1-1 Marcel Misztal (59.)
1-2 Damian Michalik (67.)
2-2 Goku (69.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Igonen - Bonifacio, Vitelli, Biliński, Simonsen, Goku, Sitek (46. Drzazga), Hartherz (77. Milasius), Jodłowiec (46. Misztal), Rodriguez, Neugebauer (77. Bieroński)

Stal Rzeszów: Bąkowski - Polowiec, Góra (80. Wrona), Oleksy, Głowacki, Poczobut, Wolski, Michalik, Mustafaev, Olejarka (51. Piątek), Prokić (71. Kłos)

Sędziował: Sebastian Krasny