2023-03-11 13:37:24

Skromne zwycięstwo Cosmosu Nowotaniec! Rezerwy ekstraklasowicza postawiły się wiceliderowi

Cosmos Nowotaniec jedną bramką pokonał Stal II Mielec. Rezerwy ekstraklasowicza postawiły podopiecznym Grzegorza Pastuszaka jednak bardzo trudne warunki.

Od początku to spotkanie przebiegało pod dyktando gości, co jednak nie przekładało się na stuprocentowe sytuacje. W 7. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową uderzał Stanislav Mykytsey, ale futbolówkę bez problemów wychwycił Mateusz Dudek.

Około 30. minuty znów zagroził Cosmos Nowotaniec, Krystian Kalemba uderzył zza pola karnego, ale czujny w bramce był golkiper Stali II Mielec. Cztery minuty później Vadym Yavorskyi opanował piłkę w polu karnym, minął Dominika Bochniaka i uderzył na bramkę, świetnie znów interweniował jednak Mateusz Dudek.

Miejscowi nie byli w stanie stworzyć większego zagrożenia pod bramką rywali, groźnie z dystansu próbował uderzać Konrad Guca, ale jego strzał zablokował obrońca i piłka wyszła na rzut rożny. W 42. minucie znów zaatakowali podopieczni Grzegorza Pastuszaka, jednak w okolicy 5. metra defensywa Stali II Mielec powstrzymała Volodymyra Zastavnyia.

Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się, nadal lepiej piłkarsko wyglądali piłkarze Cosmosu Nowotaniec i stwarzali coraz groźniejsze sytuacje. W 50. minucie Viktor Kchomchenko zagrał do Vadyma Yavorskyiego, z bramki wyszedł Mateusz Dudek i nieprzepisowo zatrzymał zawodnika przyjezdnych, arbiter bez wahania wskazał na wapno.

Z rzutu karnego uderzył Stanislav Mykystey, a Mateusz Dudek najpierw wybronił jego strzał, a przy dobitce golkiper Stali II Mielec był już bezradny i przyjezdni wyszli na prowadzenie.

Chwilę później mogło być już 2-0, Viktor Kchomchenko przejął piłkę w polu karnym, ale ostatecznie uderzył prosto w bramkarza.

W 80. minucie potężnie z dystansu uderzył Denys Damyanenko i futbolówka zatrzymała się na poprzeczce. Było to kolejne poważne ostrzeżenie dla gospodarzy, którzy jednak nie odpuszczali i w końcówce próbowali jeszcze doprowadzić do zmiany wyniku, z dystansu uderzył Igor Wróblewski, ale piłka minęła bramkę.

Do ostatniej minuty wynik meczu już się nie zmienił i to Cosmos Nowotaniec zainkasował trzy punkty. Tym samym drużyna z Nowotańca awansowała na fotel lidera.

0-1 Stanislav Mykystey (51)

Stal II Mielec: Mateusz Dudek- Dominik Bochniak, Tomasz Sławek, Igor Hornik, Kacper Maciejak, Kacper Łebek, Konrad Guca, Bartosz Mucha, Jakub Tęczar, Maksymilian Szady, Kacper Kasza

Cosmos Nowotaniec: Rafał Michura- Volodymyr Zastavnyi, Dmytro Petryk, Stanislav Mykystei, Vladyslav Roslyakov, Vadym Yavorskyi, Krystian Kalemba, Ihor Nahornyi, Cesar Pena, Denys Damyanenko, Ivan Hura