2022-11-14 00:27:00

Klasa O Dębica: Podsumowanie 15. kolejki

Błękitni Ropczyce wygrali w 15. kolejce dębickiej klasy okręgowej i z kompletem zwycięstw spędzą zimę na fotelu lidera!

Piast Wolica Piaskowa – MKS Błękitni Ropczyce

Podopieczni trenera Rafała Rudnego wyjazdowym zwycięstwem 5-1 przypieczętowali kapitalną w swoim wykonaniu rundę jesienną sezonu 2022/2023.

Nie zanosiło się bowiem na tak okazałe zwycięstwo. Już w drugiej minucie prowadzenie objęli bowiem gospodarze. Dla podopiecznych trenera Marcina Sado trafił Damian Przydział. Goście po tej sytuacji długo nie mogli przełamać szczelnej defensywy rywali. Gdy jednak po raz pierwszy im się to udało, kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. W 23. minucie do remisu doprowadził Krzysztof Orzech. Na przerwę Błękitni schodzili prowadząc, bowiem w 36. minucie trafił dla nich Hubert Siepierski.

Najlepszy strzelec przyjezdnych, jak i całej ligi dołożył w drugiej części gry dwa gole, kompletując tym samym hat-tricka. Do siatki rywali trafił także w 73. minucie Dawid Zawiślak.

Błękitni to bez dwóch zdań najlepsza drużyna ligi i z przewagą dziewięciu punktów nad wiceliderem zdecydowany faworyt do awansu.

Victoria Czermin – Wisłoka II Dębica

Zwycięstwem w takim samym stosunku rundę zakończył także wicelider z Czermina. Podopieczni trenera Grzegorza Krukowskiego pokonali na własnym boisku rezerwy trzecioligowej Wisłoki.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Już w drugiej minucie Kamil Hul nie dał szans bramkarzowi rywali dobijając z najbliższej odległości strzał kolegi z zespołu. Ten sam zawodnik podwyższył niespełna dziesięć minut później. Na przerwę Victoria schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej części meczu obraz gry się nie zmienił. Niespełna dziesięć minut po zmianie stron dla gospodarzy gola strzelił Wojciech Soboń. Przy wyniku 3-0 mecz nieco się wyrównał. Konsekwencją tego był dla drużyny z Dębicy gol autorstwa Bartłomieja Kontrabeckiego. Na więcej nie było jednak tego dnia stać przyjezdnych, a gospodarze zdołali jeszcze podwyższyć swoje prowadzenie. Dublet dla Victorii ustrzelił Kamil Dąbek, ustalając tym samym wynik meczu na 5-1.

Drużyna z Czermina z dużą przewagą punktową zimę spędzi na pozycji wicelidera. Przegrali oni w rundzie jesiennej tylko raz, z Błękitnymi.

Czarni Trześń – Sokół II Kolbuszowa Dolna

Porażką rundę jesienną zakończył drugi oprócz Błękitnych spadkowicz z czwartej ligi, drużyna Czarnych Trześń. Podopieczni trenera Mateusza Doparta ulegli u siebie 3-6 rezerwom czwartoligowego Sokoła.

Wielu bramkowych emocji dostarczyło kibicom to spotkanie. Tuż przed przerwą do remisu 3-3 doprowadził zawodnik gospodarzy Marek Wójciak. Ostatecznie jednak, to goście zaaplikowali rywalom kolejne trzy gole, wygrywając tym samym wysoko całe spotkanie.

Po dwie bramki dla drużyny gości zdobyli Kamil Siembab oraz Paweł Lewandowski. Po jednym trafieniu dołożyli Kamil Kabaciński i Dawid Skupiński.

Drużyna z Kolbuszowej Dolnej zimę spędzi na najbliższym stopniu ligowego podium.

KS Chemik Pustków – Radomyślanka Radomyśl Wielki

Bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Chemika z Radomyślanką. Obie drużyny mogą być zadowolone z takiego wyniku.

Zimę Chemik spędzi na piątym miejscu w tabeli, z taką samą ilością punktów co czwarta Wisłoka. Radomyślanka natomiast, ma jeden punkt mniej od Chemika i zajmuje siódme miejsce w tabeli.

Czarnovia Czarna – LKS Żyraków

Czarnovia pokonała na zakończenie rundy jesiennej 2-1 na własnym obiekcie beniaminka z Żyrakowa.

Gospodarze prowadzenie objęli w 13. minucie meczu. Nikolas Bała dopadł do odbitej przez bramkarza rywali piłki i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Druga bramka dla Czarnovii to kapitalne trafienie z rzutu wolnego Karola Jańca. W drugiej części meczu, mimo kilku dogodnych okazji z obu stron, to jedynie gościom udało się ostatecznie raz trafić do siatki rywali. W 56. minucie bramkę dla przyjezdnych zdobył Dawid Rokita, ustalając tym samym wynik tego spotkania.

Dzięki świetnej końcówce rundy i trzech kolejnych zwycięstwach drużyna z Czarnej zimę spędzi na siódmym miejscu w tabeli.

Kamieniarz Golemki – LKS Pustków

Zwycięstwem nad beniaminkiem rundę jesienną zakończyli zawodnicy Kamieniarza.

Jako pierwsi na prowadzenie w tym meczu wyszli goście. W 20. minucie podopiecznych trenera Kamila Nowaka na prowadzenie wyprowadził Krzysztof Ryba. Do przerwy jednak to gospodarze prowadzili. Najpierw, niespełna dziesięć minut po golu dla przyjezdnych do wyrównania doprowadził Michał Pękala. Tuż przez zejściem na przerwę natomiast na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Adrian Waśko.

W 48. minucie wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone. Michał Pękala zdobył wówczas bramkę, dając swojej drużynie dwubramkowe prowadzenie. Goście nie zamierzali jednak się poddawać i do końca meczu szukali swoich szans. W 64. minucie bramkę kontaktową zdobył Marcin Sędłak. Mimo kilku prób, przyjezdnych nie było już na więcej stać w tym spotkaniu i ostatecznie musieli oni pogodzić się z minimalną porażką.

Drużyna z Golemek zbliżyła się tym samym na zaledwie punkt do swoich ostatnich rywali.

Błękitni Siedlanka – Ostrovia Ostrowy Baranowskie

W dobrych nastrojach rundę jesienną zakończą podopieczni trenera Martina Radonia. Gospodarze wygrali z ostatnią w tabeli Ostrovią 1-0 i zimę spędzą tuż nad strefą spadkową.

Smoczanka Mielec – Sokis Sparta Chorzelów

W dobrych nastrojach rundę jesienną zakończyli zawodnicy z Chorzelowa. W ostatnim meczu tej części sezonu pokonali oni na wyjeździe Smoczankę 3-0.

Wynik meczu podopieczni trenera Piotra Gilara ustalili już w pierwszej części gry. Pierwszą bramkę dla drużyny gości zdobył w 15. minucie Mateusz Ochalik. Niespełna dwie minuty później do siatki rywali trafił Michał Wypasek, a wynik całego spotkania na 3-0 ustalił tuż przed przerwą Mateusz Trojnacki.

Mimo wygranej, drużyna z Chorzelowa, podobnie jak Smoczanka zimę spędzą w strefie spadkowej.