2022-11-11 21:21:00

PGE FKS Stal Mielec straciła gola w ostatniej akcji meczu. Tylko remis z Wartą Poznań

PGE FKS Stal Mielec w ostatniej akcji meczu straciła bramkę w meczu z Wartą Poznań! (fot. Robert Skalski)
Dziś PGE FKS Stal Mielec rozegrała ostatni oficjalny mecz w 2022 roku. "Biało-Niebiescy" wybrali się do Grodziska Wielkopolskim, na mecz z Wartą Poznań. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Wartę Poznań w pierwszej połowie dominowała. W 18. minucie pierwszą dogodną okazję mieli "Zieloni", gdzie po groźnym strzale Roberta Ivanova z problemami piłkę złapał Bartosz Mrozek. Na kolejną dogodną okazję "Warciarze" długo czekać nie musieli. Kilka minut później jeden z zawodników gospodarzy oddał groźny strzał w bramkę Mrozka, lecz na linii strzału stanął Krystian Getinger.

Chwilę przed przerwą Kajetan Szmyt mógł otworzyć wynik meczu. Pomocnik gospodarzy wyszedł na pozycje sam na sam jednak zblokowali go obrońcy Stali i młody zawodnik oddał niegroźny strzał. Natomiast tuż po zmianie stron Warta miała kolejną dobrą sytuację. Tym razem na próbę zdecydował się Niilo Maenpaa, jednak i tym razem Mrozek był na posterunku.

W 53. minucie bardzo dobrym strzałem popisał się napastnik PGE FKS Stali Mielec - Said Hamulić, lecz jego strzał nie sprawił Jędrzejowi Grobelnemu problemów.

Trzynaście minut później Grobelny popełnił wielki błąd. Golkiper Warty nie trafił w piłkę i przejął ją Hamulić. Holender bez żadnych problemów wpakował futbolówkę do bramki. Tym samym Stal objęła prowadzenie. W kolejnych minutach wydawało się, że podopieczni Adama Majewskiego kontrolują grę.

Jednak w  doliczonym czasie gry, dokładniej w 93. minucie meczu po wrzutce bocznego sektoru boiska, piłkę do siatki głową wpakował Jan Grzesik. Mecz zakończył się remisem 1-1.

0-1 Said Hamulić (66)
1-1 Jan Grzesik (90+3)