2022-11-07 11:14:44

Klasa O Jarosław: Orzeł Przeworsk w dobrym stylu pokonał przeciwników [Podsumowanie 14.kolejki]

Za nami 14- przedostatnia kolejka jarosławskiej klasy okręgowej w rundzie jesiennej. Jak zawsze nie zabrakło emocji, a czołówka nie zawiodła swoich kibiców. Najwięcej, bo aż pięć bramek ustrzelił Orzeł Przeworsk. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć.

Podział punktów w Morawsku, gdzie tamtejszy Płomień zremisował 3-3 z Orłem Torki. Pierwsza połowa nie obfitowała w akcje bramkowe. Premierowy gol padł dopiero na minutę przed przerwą, a jego autorem był zawodnik gospodarzy, Tomasz Serafin. To druga część przyniosła znacznie więcej emocji. W 53.minucie rezultat wyrównał Adrian Kiełbasa, na co szybko odpowiedział Grzegorz Owarzany z Płomienia. W 65.minucie po raz kolejny doszło do wyrównania, a bramkę na 2-2 ustrzelił Miłosz Mroziński. Kolejnego gola dołożył jeszcze gospodarz- Mateusz Leśny i wydawało się, że wygrana jest w zasięgu wzroku. Tak się jednak nie stało, bowiem ich zawodnik pechowo wpakował piłkę do własnej siatki i zaliczył bramkę samobójczą, dającą ostatecznie po jednym punkcie dla obu ekip.

San Gorzyce wróci na swój teren z wygraną, którą odnotował na wyjeździe z Hetmanem Laszki (1-2). Dublet gości ustrzelił Karol Flak, który okazał się na wagę zwycięstwa. Jedynego gola gospodarzy zaliczył Kamil Klaczkowski. Co ciekawe, druga z bramek Flaka, która zaważyła na wygranej, padła dopiero na minutę przed zakończeniem spotkania.

Solidną wygraną może pochwalić się Orzeł Przeworsk. Wicelider pokonał na wyjeździe Santos Piwoda, z wynikiem 5-0. Bramki dla Orła zdobyli: dwukrotnie Mateusz Kocur, Piotr Boratyn, Sylwester Kielich i Maciej Lech z rzutu karnego. Ze swojej postawy zadowolony może być KS Zdrój Horyniec, który rozprawił się 4-1 z Huraganem Gniewczyna. Na szczególną pochwałę zasłużył Andrij Vychizhanin, który trzykrotnie trafił do bramki rywali. Jedno trafienie w drużynie gospodarzy dołożył Kamil Pleskacz.

Skromna wygrana padła łupem liderów. MKS Pogoń-Sokół Lubaczów jedną bramką zwyciężył nad Startem Pruchnik, a autorem gola był w 57.minucie Paweł Hass.

2-1 to wynik starcia TS Biało-Czerowoni Kaszyce z MKS-em Kańczuga. Już pierwsza połowa pokazała, że w tym meczu dominują gospodarze. Strzelanie rozpoczął w ich ekipie Jakub Wielgosz, a drugą bramkę dołożył Bernard Stopa. Gol kontaktowy Kańczugi padł w drugiej części, a jego autorem był Dawid Bawor.

Gorliczanka Gorliczyna nie podołała tym razem Piastowi Tuczempy i przegrała na własnym terenie 0-2. Chociaż do przerwy widniał rezultat bezbramkowy, goście nabrali nieco motywacji w drugiej połowie i dwukrotnie odnaleźli drogę do bramki przeciwników. Daniel Bród i Jakub Bałanda to strzelcy w tym spotkaniu.

Promyk Urzejowice pewnym krokiem poszedł w stronę zwycięstwa, pokonując 4-1 Start Lisie Jamy. Wynik otworzył już w piątej minucie zawodnik gospodarzy- Dominik Futoma, a swoje trafienia odnotowali w tej części jeszcze Dawid Nykiel i Dawid Bochnak. Sytuację próbował ratować na minutę przed przerwą piłkarz gości- Yaroslav Deda. Druga połowa nie pozostawiła złudzeń, czwarty gol padł łupem Promyka, a konkretniej Futomy i to oni zatrzymali u siebie trzy punkty.