2022-11-05 17:55:22

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski rozbił KS Wiązownica!

KS Wiązownica zanotował drugą porażkę z rzędu. Tym razem podopieczni Marcina Wołowca przegrali z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski aż czterema bramkami.

Początek spotkania nie zwiastował tak wysokiej porażki gości. Obraz meczu diametralnie się zmienił, kiedy w 24. minucie w polu karnym piłka trafiła w Kacpra Drelicha, arbiter dopatrzył się zagrania ręką i podyktował jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił Kostiantyn Chernii i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Do końca pierwszej połowy wynik meczu już się nie zmienił.

Pięć minut po zmianie stron Kostiantyn Chernii uderzył w prawy róg bramki i drugi raz w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Minutę później było już 3-0, kiedy kolejny raz do siatki KS Wiązownica trafił Chernii. W 75. minucie drugą żółtą kartką ukarany został Paweł Zdyb i gospodarze kończyli ten mecz w osłabieniu. To jednak nie przeszkodziło im w podwyższeniu prowadzenia. W 88. minucie Franciszek Lipka wbiegł z piłką w pole karne, minął obrońców i strzałem z lewej nogi ustalił wynik spotkania.

1-0 Kostiantyn Chernii (24)
2-0 Kostiantyn Chernii (50)
3-0 Kostiantyn Chernii (51)
4-0 Franciszek Lipka (88)