2022-10-31 16:55:46

Klasa O Jarosław: MKS Pogoń-Sokół Lubaczów ponownie zwycięski [Podsumowanie 13.kolejki]

Za nami 13. kolejka jarosławskiej Klasy Okręgowej. Liderująca Pogoń-Sokół Lubaczów powróciła do wygrywania i zaliczyła zwycięstwo z Hetmanem Laszki. Monotonnie było w Przeworsku, a ostatnia drużyna tabeli zgarnęła wreszcie trzy punkty. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć tej kolejki.

Wygraną pochwalić może się Orzeł Torki, który pewnie pokonał 3-0 KS Zdrój Horyniec. Od początku to gospodarze dyktowali warunki w tym spotkaniu. Wynik otworzył w 15.minucie Łukasz Głuszko, który popisał się akcją indywidualną. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na dziesięć minut przed przerwą. Głuszko uderzył świetnie w “okienko” nie dając szans defensywie przeciwników. Trzecia bramka, która przypieczętowała zwycięstwo padła w ostatniej minucie meczu, a jej autorem był Oleh Tlumak.

Start Lisie Jamy zgarnął trzy punkty w meczu z TS-em Biało-Czerwoni Kaszyce. Gospodarze wygrali 2-0, a pierwsza bramka dla nich padła w 16.minucie starcia. Na powiększenie przewagi nie trzeba było długo czekać, bowiem dwie minuty później arbiter podyktował rzut karny, który został celnie wykonany przez ekipę Startu

Po małej wpadce w poprzedniej kolejce, Pogoń-Sokół Lubaczów powróciła na zwycięską ścieżkę i wygrała 3-0 z Hetmanem Laszki. Liderzy rozpoczęli strzelanie od rzutu karnego w 18.minucie, którego celnie wykonał Jakub Szczybyło. Po raz kolejny postawili się beniaminkowi tuż przed zejściem do szatni na przerwę. Gola na 2-0 odnotował Paweł Hass. Okazja do podwyższenia wyniku przyszła ponownie z rzutu karnego, na piętnaście minut przed końcem starcia. Do jedenastki ponownie podszedł Szczybyło i po raz kolejny jego strzał zakończył się bramką.

Podział punktów w Gorzycach, gdzie tamtejszy San zremisował 1-1 z Płomieniem Morawsko. Gola dla gospodarzy ustrzelił Wiktor Tołpa, natomiast gościom jeden punkt odratował Kamil Pilch. Remis, ale tym razem bezbramkowy padł w Przeworsku w spotkaniu Orła z Piastem Tuczempy. Mecz cechował się monotonią i brakiem dynamiki, a żadna z drużyn nie potrafiła zbudować klarownej sytuacji bramkowej.

MKS Kańczuga może cieszyć się z trzech punktów. W meczu rozegranym w Łopuszce Małej zwyciężyli 3-2 nas Startem Pruchnik. Gorliczanka Gorliczyna zainkasowała trzy punkty w wyjazdowym spotkaniu z Promykiem Urzejowice. Jedyną bramkę na wagę zwycięstwa ustrzelił Radosław Stecko.

Huragan Gniewczyna nie podołał Santosowi Piwoda (1-3). To gospodarze wyszli jako pierwsi na prowadzenie i utrzymali je do przerwy. W drugiej połowie motywacji nabrali goście i ustrzelili trzy bramki. Ich autorami byli: Łukasz Krajewski, Krystian Gawura i Daniel Mazurkiewicz.